MŪSŲ ISTORIJA

Hilti history

Mes praėjome ilgą kelią nuo kompanijos įsteigimo 1941 metais, mes turime ambicingų planų toliau augti. Perskaitykite mūsų istoriją ir suprasite, ką mes sugebame pasiekti.

1941 — STEIGIMAS

Inžinierius Martin Hilti (1915–1997) ir jo brolis Eugen (1911–1964) steigia Hilti Maschienenbau OHG Šane, Lichtenšteino Kunigaikštystėje. 

1948 — PARAIŠKOS PATENTUI PATEIKIMAS

Martin Hilti pirmą kartą atkreipė dėmesį į tiesioginio tvirtinimo technologiją ir gavo patentą šiam išradimui. 1950 metų pradžioje pradėdami gaminti rankiniai įrankiai ir montavimo šautuvai.

1952 — PARDAVIMAI

Hilti sudaro savo pirmą tarptautinę sutartį – bendradarbiavimo susitarimą Italijoje.

1957 — ŽINGSNIS Į PRIEKĮ

Hilti technologiškai išsiveržia į priekį ir sukuria DX 100 – pirmą pasaulyje parakinį montavimo šautuvą.  Šeštojo dešimtmečio pradžioje Hilti veikia maždaug 30 pasaulio šalių.

1962 — TARPTAUTINIS VERSLAS

Hilti veikia maždaug 30 pasaulio šalių.

1964 — ATSISVEIKINIMAS

lapkričio 20 dieną eidamas 53 metus išeina Anapilin vienas kompanijos steigėjų Eugen Hilti. Jis buvo išskirtinis vadybininkas, kurio indėlis į kompanijos plėtrą ir augimą Šane yra neįkainojamas. Iki savo mirties jis aktyvai dalyvavo Valstybinėje darbo komisijoje profesijų mokymo klausimais.

1967 — ĮSPŪDINGOS INOVACIJOS

Atsiradus Hilti TE 17 – pirmam elektro-pneumatiniam perforatoriui, TE tampa plačiausia Hilti įrankių serija. Tuo pat metu Hilti kuria pirmąsias mechanines inkarines sistemas.

1970 —TARPTAUTINĖS GAMYBINĖS ĮMONĖS

Atidaroma pirma gamykla Tiuringene, Forarlberge (Austrija). 

1971 — PLĖTRA

Atidaroma gamykla Kauferinge, netoli Miuncheno (Vokietija) ir naujos gamybinės pajėgos visame pasaulyje. 

1973 — AUGIMAS

Nauja gamykla Hilti Entwicklungsgesellschaft (HEG) Miunchene (Vokietija) kuria sprendimus gręžimui ir montavimui, taip pat inkarines sistemas.

Plečiasi valdymo struktūra. Pradeda veikti vykdomasis komitetas, į kurį įeina keturi asmenys.

1975 — POSTE

Darbui vykdomajame komitete skiriami trys direktorių pavaduotojai. Į kompaniją ateina steigėjo sūnus Michael Hilti – jis yra atsakingas už rinkodarą ir pardavimus.

1980 — IŠTEKLIŲ PASKIRSTYMAS IR KOMPANIJOS ATEITIES UŽTIKRINIMAS

Kuriami poskyriai, kurie yra atsakingi už pardavimus Amerikoje, Afrikos regionuose, Azijoje bei Europoje.

Steigiamas šeimyninis Martino Hilti fondas.

1982 — PASKYRIMAS

Michael Hilti paskirtas vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotoju.

1985 —FOKUSAVIMAS

Suformuoti specialūs padaliniai, kurie užsiima tokių produktų krypčių, kaip inkarinės sistemos, tiesioginio montavimo sprendimai, gręžimas bei griovimai, plėtra. Į kiekvieną padalinį įeina produktų vadybos, tyrimų bei kūrimo, logistikos, išlaidų apskaitos, pirkimų ir gamybos skyriai.

1986 — LYDERIAVIMAS

Pateikta "Strategija 2000", kuri pirmą kartą susitelkia ties rinkos segmentavimu. Taip pat diegiama visuotinė bendra korporatyvinė kultūra, kurios šūkis "Lyderiavimas sprendžia viską".

1990 — VADOVYBĖS KEITIMAS

Martin Hilti perduoda savo generalinio direktoriaus postą sūnui Michaelui. Pats jis lieka direktorių tarybos pirmininko pareigose.

1991 — GLOBALIZAVIMAS

Martin Hilti perduoda savo generalinio direktoriaus postą sūnui Michaelui. Pats jis lieka direktorių tarybos pirmininko pareigose.

1994 — PEREINAMASIS LAIKOTARPIS

Martin Hilti perleidžia savo direktorių tarybos pirmininko pareigas sūnui Michaelui Hilti ir lieka garbinguoju tarybos prezidentu. Generaliniu direktoriumi tampa Pius Baschera Pirmą kartą aukščiausią kompanijos postą užima ne šeimos narys.

1996 — PAGRINDINIS VERSLAS

Naujos Champion 3C strategijos pagrindas – orientacija į klientus, kompetencijų plėtra ir susifokusavimas.

1997 — PAVELDAS

Rugpjūčio 19 d. eidamas 82 metus miršta Martin Hilti, vienas iš kompanijos steigėjų.

2002 —NETVORKINGAS

Visuotinio verslo procesų bei duomenų standartizavimo pradžia, kuri tapo stipraus Hilti efektyvumo bei našumo augimo pagrindu.

2003 — APDOVANOJIMAS

Hilti Group suteikiama Karlo Bertelsmano premija už aukščiausio lygio korporatyvinę kultūrą. 

2004 —KULTŪRA

Koncepciją "Lyderiavimas sprendžia viską" keičia The Hilti Way. Svarbus naujos korporatyvinės kultūros aspektas yra reguliarūs mokymai ir kursai visiems darbuotojams iš visų pasaulio šalių.

2006 —DIREKTORIŲ TARYBOS KEITIMAS

Metų pabaigoje Bo Risberg keičia Piusą Bascherą ir užima generalinio direktoriaus pareigas. Baschera tampa direktorių tarybos pirmininku, o Michael Hilti lieka direktorių taryboje.

2009 — NAUJŲ GAMYKLŲ ATIDARYMAS

Hilti atidaro aštuntą gamyklą Matamore (Meksika). Kiti kompanijos gamybiniai pajėgumai yra Šane (Lichtenšteinas), Tiuringene (Austrija), Kauferinge ir Štrase (Vokietija), Čžan Cziane bei Šanchajuje (Kinija) ir Kečkemėte (Vengrija). 

Finansų krizė

Hilti apyvarta sumažėja 20 proc. ir tai skatina kompaniją peržiūrėti savo strategiją.

2014 — VADYBININKŲ VIRŠŪNĖS

Kristofas Loosas tampa penktuoju generaliniu direktoriumi Hilti istorijoje.

Strategija

Naujam generaliniam direktoriui vadovaujant kompanija kuria strategiją ateičiai. Pagrindinis Champion 2020 strategijos aspektas – diferencijavimas, kurį kuria aukščiausios klasės produkcija.

2015 — INOVACIJŲ CENTRAS

Hilti pagrindiniame biure Šane, Lichtenšterino Kunigaikštystėje atidaromas naujas šiuolaikinis Inovacijų centras, kuris skirtas daugiau kaip 450 darbuotojų.

Kraustymasis

Amerikos biuras kraustosi iš Talsos, Oklachomos valstijos į Plano, šalia Dalaso, Teksaso valstija. 

Apyvarta 

Pirmą kartą Hilti padalinys Šiaurės Amerikoje pasiekia apyvartą, kuri viršija 1 milijardą dolerių. 

2016 — KETINIMŲ DEMONSTRAVIMAS

Hilti visiškai atnaujina savo pagrindinį biurą ir kitas patalpas, demonstruodama kompanijos ketinimus išsaugoti centrinį biurą Lichtenšteino Kunigaikštystėje.

Dalintis