Four construction professionals sitting at a table discussing E2E end-to-end workflows using BIM

STATYBŲ EIGA NUO PRADŽIOS IKI GALO

Ar vis dar manote, kad BIM sistema skirta tik projektuotojams? Pagalvokite dar kartą!

Technologiškai pažangūs metodai nėra tik gudrybė – jie yra vieni svarbiausių valdant kuklius išteklius. BIM projektavimo paslaugos ir skaitmeniniai statybų įrankiai leidžia kiekvienam projektavimo, statybų ar pastatų administravimo procesuose dalyvaujančiam asmeniui atnaujinti visą savo darbų eigą pasitelkiant itin našius sprendimus. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip „Hilti“ BIM paslaugos, taikomos tokiems statybų elementams kaip mechaniniai, elektros inžinerijos ir santechnikos atraminiai sprendimai, inkarai, priešgaisrinės saugos elementai gali padėti pagerinti jūsų našumą vykdant darbų eigą nuo pradžios iki galo ir pasitelkiant šias paslaugas prieš ir po statybų ar jų vykdymo metu.

VISA APIMANČIOS DARBŲ EIGOS PRIVALUMAI

Projektavimo etapas

 • Vertės inžinerija;
 • Konstrukcijų susikirtimų aptikimas;
 • Daugiadalykiai sprendimai;
 • Optimizuotų priešgaisrinių sistemų parinkimas.

Statybų etapas

 • Išankstinis paruošimas;
 • Aiški logistika;
 • BIM objekto duomenų perkėlimas į statybų aikštelę – efektyvus objekto išdėstymas;
 • Skaitmeninė dokumentacija / tikrinimas;
 • Priešgaisrinės saugos dokumentavimo programinė įranga.

Pastato naudojimas

 • Paruošimas naudoti;
 • Priežiūros darbų valdymas;
 • Objekto duomenų perkėlimas iš statybų aikštelės į BIM, kaip vidinių dokumentų;
 • Operacijų optimizavimas.
50 %

maks.
medžiagų sutaupymas

50 %

maks.
statybų laiko sutaupymas

0 x

objekte priimami inžineriniai sprendimai
dėl išankstinio planavimo

4-6 savaitės

galimas
sutaupyto darbo laikas

PROJEKTAVIMO ETAPAS

OPTIMIZUOKITE SAVO PROJEKTAVIMO DARBUS PASITELKDAMI „BIM“ IR VISAPUSĮ PLANAVIMĄ

Mechanical, electrical and plumbing systems installed in the same strut trapeze structure, thanks to BIM tech integration in construction

MEP atraminiai ir priešgaisriniai sprendimai mažesnėms medžiagų išlaidoms ir greitesniam montavimui

Su BIM modeliu visi mechaninių, elektros ir santechnikos įrenginių montavimai yra planuojami centralizuotai, prieš prasidedant statybos darbams, todėl daugiafunkcės atramos tampa lengvai pasiekiama realybe. Galite sutaupyti medžiagų, išvengti improvizavimo darbo vietoje ir sutrumpinti statyboms skirtą laiką.

Architect, engineer or project manager using BIM (building information modeling) due to tech integration in construction

Vertės inžinerija saugesniems ir efektyvesniems pastatams

Pasakykite, ko reikia jūsų projektams, ir mes parengsime projektą. Jei teikiate pirmenybę standartizavimui, lankstumui ir moduliškumui, pateiksime jums geriausią pasiūlymą. Įrengiant priešgaisrinius sprendimus tai gali padėti sumažinti reikalingų inžinerinių sprendimų skaičių ir aiškiau vertinti tuos sprendimus, kuriuos jau esate priėmę. 

BIM used to avoid clashes between pipes and cables on construction sites

MEP elementų susikirtimų aptikimas, padėsiantis išvengti neapgalvotų sprendimų statybų aikštelėje

Galimus susikirtimus pamatysite prieš pradėdami darbus statybų aikštelėje. Tai padės išvengti skubotų sprendimų. BIM „ką matau, tą gaunu“ trimatės mechaninių, elektros ir santechnikos įrenginių atraminių sprendimų ir priešgaisrinės saugos sistemų vaizdavimas palengvina projektavimo optimizavimą dar prieš pradedant statybas.

Construction worker using BIM-compatible layout tool to locate building elements on a jobsite

Objekto duomenų perkėlimo iš statybų aikštelės į BIM modelio kūrimas patikimiems dokumentams

Ypač dirbant prie seniau pastatytų pastatų, prieinama informacija gali būti ribota. Naudodami BIM nuskaitymo įrenginius galite perkelti sienų, plokščių, armatūros ir kai kurių mechaninių, elektros ir santechnikos elementų matavimus iš objekto į savo BIM modelį.

STATYBŲ ETAPAS

KAIP „BIM“ GALI PADĖTI LAIKU VYKDYTI DARBUS STATYBŲ AIKŠTELĖJE?

Offsite pre-assembly and prefabrication services are much simpler when working with BIM

Išankstinis paruošimas: komplektavimas, išpjovimas ir surinkimas – sutaupykite laiko ir darbo jėgos

Išsamus BIM modelis leidžia užsakyti išankstinio paruošimo paslaugas. Parduotuvėms skirti brėžiniai gali būti eksportuojami vos keliais mygtuko paspaudimais, sutaupant laiko, kurį praleistumėte ruošdamiesi komplektavimo, išpjovimo ir surinkimo darbams. Atsikratykite surinkimo darbo vietoje užduočių, sukurdami mažiau atliekų, sutaupydami laiko ir nepalikdami vietos klaidoms.

Construction site logistics simplified by BIM and E2E workflows

Pažangioji logistika – visuomet žinokite vietą ir laiką

Pasitelkdami visapusę skaitmeninę darbų eigą tiksliau stebėsite projektavimo, gamybos ir statybų aikštelėje vykstančius darbus. Galėsite jaustis labiau užtikrinti, kad tinkamos medžiagos bus pristatytos tinkamu metu ir į tinkamą vietą. 

Two workers onsite using a Total Station layout tool and BIM-ready tablet to position MEP supports

BIM objekto duomenų perkėlimas į statybų aikštelę – greitas statybų aikštelės išdėstymas

Praktikoje BIM objekto duomenų perkėlimas į statybų aikštelę reiškia orientacinį mechaninių, elektros ir santechnikos įrenginių atramų, inkarų, gręžimo taškų įbetonuojamų elementų, pvz., inkarų kanalų arba priešgaisrinių rankovių, gręžimo taškų padėties nustatymą. Išankstinio išplanavimo įrankiai gali tiesiogiai nuskaityti BIM failus ir naudodami įmontuotus lazerius aptikti modelio taškus realybėje. Įbetonuojami sprendimai gali itin pagerinti našumą sutaupydami darbo jėgos, suteikdami lanksčius vėlesnio įrengimo sprendimus ir pašalindami poreikį atlikti tam tikras užduotis.

Jobsite Manager keeping track of operations using a mix of digital and physical information

Tikrinimas – akimirksniu įsitikinkite, kad statinys atitinka specifikacijas

Visapusio proceso metu BIM modelis gali būti laikomas užtikrintu sprendimu. Lengviau integruosite tikrinimo procesus – BIM parodo, ką ir kur reikia montuoti, o atitinkami bandymai gali būti susieti su modeliu palengvinant dokumentų kūrimą. Tokie įrankiai kaip smūginiai gręžtuvai su adaptyviojo sukimo momento moduliu arba tokia programinė įranga kaip priešgaisrinių dokumentų tvarkyklė montuojant automatiškai išsaugo tikrinimo informaciją.

PRITAIKYMO NAUDOJIMUI ETAPAS

„BIM“ NAUDA PASTATŲ ADMINISTRAVIMUI

BIM used on a mobile device for paperless as-built documentation of a building

Objekto duomenų perkėlimas iš statybų aikštelės į BIM modelį tiksliems ir išsamiems statinio dokumentams

Pastačius statinį ir paruošus jį naudojimui lazerinė nuskaitymo įranga ir pažangūs išplanavimo įrankiai gali būti naudojami siekiant atnaujinti BIM modelį. Šie įrankiai – tai efektyvesnis būdas dokumentuoti keitimus arba modifikacijas ir perkelti jas tiesiogiai į BIM modelį.

Firestop Intumescent sealant documented using BIM-compatible software integrating technology in construction work and facility management

Tikrinimas ir paruošimas naudoti

Visi už pastato saugos sistemas atsakingi asmenys, kurie dalyvauja tikrinimuose, žino, kokia yra biurokratinė statybų našta. Lazerinė nuskaitymo įranga ir BIM pagrindu sukurti teikiami dokumentai padės jaustis užtikrintai, kad jūsų pastatų dokumentai bus naudingi visu pastato gyvavimo laikotarpiu.

BIM virtual simulation - called digital twin - using augmented reality as a high-tech construction method which also benefits facility managers

Sukurta sklandžiam naudojimui

Pradėjus bendradarbiauti su „Hilti“ ankstyvaisiais projekto vykdymo etapais, projektuojant bus galima atsižvelgti į pastato naudojimui keliamus reikalavimus. Siekiame, kad jums teikiami pasiūlymai būtų optimizuoti visu pastato gyvavimo laikotarpiu ir ypač padėtų veiksmingai valdyti apgyvendintus pastatus. 

„HILTI“ „BIM“ PROJEKTAVIMO PASLAUGOS

BIM – tai puikus būdas sumažinti išlaidas medžiagoms, sutrumpinti montavimo laiką ir išvengti improvizavimo statybų aikštelėje. Tačiau visu tuo džiaugsitės tik pradėję bendradarbiauti su „Hilti“ ankstyvuoju statybų vykdymo etapu. „Hilti“ BIM projektavimo paslaugos įprastai leidžia išvengti švaistymo ir problemų sprendimo statybų aikštelėje. Apžvelkime mechaninių, elektros ir santechnikos įrenginių planavimą kaip pavyzdį. Jei nesinaudojate BIM, atraminės konstrukcijos – begalė statramsčių kanalų, kabinamų konstrukcijų ir laidų – yra planuojami statybų aikštelėje ir atskirai kiekvienai taikymo sričiai. Naudodamiesi BIM vienu metu atliksite visapusį visų sričių planavimą, leisdami panaudoti tas pačias atramines konstrukcijas pagal kelias paskirtis. 

Pasinaudodami keturiomis pagrindinėmis mūsų paslaugomis galite gauti šiuos našumą didinančius privalumus:

Hilti engineers discussing a MEP project as the first step in an end-to-end BIM workflow

1. Sistemos kūrimas

Nustatykite aiškų pradžios tašką ir išskirstykite projektą į idėjinius, bet optimizuotus sprendimus.

Ką jums pristatome: 

 • Projektą, išskirstytą pagal atskiras taikymo sritis;
 • Optimizuotus mechaninių, elektros ir santechnikos įrenginių atraminių konstrukcijų projektavimo schemų pasiūlymus;
 • „Hilti“ projektavimo paslaugų pasiūlymą;
 • BIM sistemos kūrimo paslaugų aprašą;
 • Turime du „Hilti“ inžinierius dirbančius prie BIM projekto.
Two Hilti engineers collaborating on BIM design

2. Projektavimas

Paverskite idėjas projektavimo pasiūlymais su inžinerinėmis ataskaitomis.

Ką jums pristatome: 

 • Suprojektuotas mechaninių, elektros ir santechnikos įrenginių atramines konstrukcijas (tipinius sprendimus), pritaikytas dažnai pasikartojantiems ir (arba) sudėtingiems atvejams;
 • Inžinerines ataskaitas;
 • Individualias ataskaitas;
 • Pagrindinių BIM projektavimo paslaugų aprašą, specifinių BIM projektavimo paslaugų aprašą;
 • „Hilti“ inžinierius, projektuojančius mechaninių, elektros ir santechnikos įrenginių atramines konstrukcijas BIM sistemoje.
A Hilti engineer modelling MEP supports in BIM

3. BIM modeliavimas

Įtraukite suprojektuotas atramines konstrukcijas tiesiai į savo BIM modelį ir praneškite apie bet kokias problemines sritis, kurių projektą reikia perdaryti.

Ką jums pristatome:

 • Mechaninių, elektros ir santechnikos įrengimų atramines konstrukcijas, įtrauktas į BIM modelį;
 • Išimčių (probleminių sričių) ataskaitą;
 • BIM modeliavimo paslaugų aprašą;
 • „Hilti“ inžinierius statybų aikštelėje kartu su klientu ir brėžiniais fone.
Hilti engineer onsite with a customer with shop drawings in the foreground

4. Brėžiniai ir medžiagų sąrašas

Sklandesniam projekto perkėlimui iš brėžinių į statybų aikštelę.

Ką jums pristatome:

 • Brėžinius;
 • Brėžinių aprašą;
 • BIM objekto duomenų perkėlimą į statybų aikštelę;
 • Medžiagų sąrašą;
 • Pjovimo, komplektavimo ir surinkimo paslaugų pasiūlymus;
 • Brėžinius ir BIM pristatymo paslaugą.

„BIM“ STATYBŲ ĮRANGA GALI SUTAUPYTI LAIKO IR DARBO

Hilti firestop cast-in sleeves for cables and pipes being placed on concrete slabs after laying them out in BIM

Įbetonuojamosios priešgaisrinės rankovės

Įbetonuojamuosius elementus pravartu laikyti kaip betone paslėptas rankoves, skirtas pasyviajai priešgaisrinei saugai ir kabelių / vamzdžių tiesimui. Juos galite įtraukti į savo BIM modelius. Šie elementai padeda sutaupyti daug darbo jėgos išvengiant priešgaisrinių putų ir dengtų plokščių naudojimo. 

Layout tool (robotic total station with BIM capability) used for locating building elements on construction sites

Pažangūs išdėstymo įrankiai

„Hilti“ naujausi statybų aikštelės išdėstymo įrankiai gali nuskaityti jūsų BIM failus tiesiogiai, todėl jums nereikės pasirinkti taškų rankiniu būdu. Įprastai pasitelkus šiuos skaitmeninius įrankius statybų aikštelių planavimo darbas atliekamas daug greičiau ir tampa įveikiamas vienam žmogui.

High-tech power tool for automatically installing bolts with exactly the right torque for approvals

Adaptyviojo sukimo momento sistema

Turintys AT modulį suderinami smūginiai veržliarakčiai gali automatiškai įsukti ir išsukti inkarus atsižvelgiant į gautus leidimus. Įrankis taip pat saugo montavimo duomenis, reikalingus inspekcijos ataskaitoms.

KREIPKITĖS Į „HILTI“

Bendradarbiaukite su mumis, kad sužinotumėte, kaip visapusis skaitmeninimas gali padėti jūsų verslui

Net jei esate patyręs BIM naudotojas, galime supažindinti jus su naujais šios sistemos taikymo būdais ir įrodyti, kad sistema yra naudinga ne tik projektuotojams. Technologiškai pažangi statybų įranga gali padėti sutaupyti darbo jėgos, laiko ir administracinių išlaidų, sumažinti klaidų riziką.

Pasitelkdami naujas technologijas ir procesus integruosime jūsų darbo eigą į vieną sklandžiai ir visapusiškai veikiančią struktūrą.

Dalintis