2. Antrasis teiginys, kad pakanka „uždėti movą ant vamzdžio“ taip pat neteisingas.
Reikia atkreipti dėmesį į keliamus ugniaatsparumo reikalavimus ir movos Europos Techniniame Įvertinime nurodytas panaudojimo galimybes. Ugniaatsparumas yra viso mazgo savybė, susidedanti iš tokių elementų:
- Ugniasienės tipas, storis, tankis, kiti parametrai
- Angos dydis
- Angos užpildo medžiagos
- Komunikacija kertanti ugniasienę, jos pozicija kiaurymėje/ kitų komunikacijų atžvilgiu
Vamzdžiai gali turėti daugybę variacijų:
- Vamzdžio medžiaga
- Vamzdžio storis
- Vamzdžio galo konfigūracija, atitinkanti vamzdyno panaudojimo paskirtį
Bet kuris šių elementų pakeitimas gali pakeisti viso mazgo ungiaatsparumą.
Pavyzdžiui, ugniaatsparumo reikalavimas „EI 90“ reiškia, kad mazgas turi bent 90 min. išlaikyti vientisumo bei izoliacines savybes. T.y. konstrukcijoje per nurodytą laiką neatsiras neleistino dydžio tarpų ir angų, o kita mazgo pusė neįkais iki nustatytos ribos.
3. Dažnai manoma, kad mova yra tinkama visiems degiems plastikiniams vamzdžiams.
Ugniaatsparumas gali skirtis naudojant skirtingas vamzdžio medžiagas (PVC, PE, PP ir kt.). Taip pat labai svarbus vamzdžio sienutės storis – kuo plonesnė sienutė, tuo vamzdis gaisro metu greičiau išsilydo, tad mova turi sureaguoti greičiau.
Kai kurie gamintojai, tokie kaip Geberit, Wawin, Rehau ir kiti, naudoja papildomus priedus ir gamina nestandartizuotus plastikinius vamzdžius – tam kad išsiskirtų, pavyzdžiui, akustinėmis savybėmis. Tuomet labai svarbu, kad naudojama priešgaisrinė mova būtų išbandyta ir sertifikuota naudojimui su šiais nestandartiniais vamzdžiais.
4. Parenkant priešgaisrinę movą, dažnai neatkreipiamas dėmesys į vamzdžio galo (pipe end) konfigūraciją.
Tai žymėjimas, kuris nurodo, kokia vamzdžio panaudojimo paskirtis ir kaip vamzdis buvo išbandytas laboratorijos krosnyje: