SJT 6-A22
Originali naudojimo instrukcija
Informacija apie naudojimo instrukciją
Apie šią naudojimo instrukciją
- Prieš pradėdami eksploatuoti, perskaitykite šią naudojimo instrukciją. Tai yra saugaus darbo ir patikimo naudojimo sąlyga.
- Laikykitės saugos ir įspėjamųjų nurodymų, pateiktų šioje naudojimo instrukcijoje ir ant prietaiso.
- Šią naudojimo instrukciją visada laikykite kartu su prietaisu ir prietaisą kitiems asmenims perduokite tik kartu su šia naudojimo instrukcija.
Ženklų paaiškinimas
Įspėjantieji nurodymai
Įspėjantieji nurodymai įspėja apie pavojus, gresiančius eksploatuojant prietaisą. Naudojami tokie signaliniai žodžiai:Instrukcijoje naudojami simboliai
Šioje instrukcijoje naudojami tokie simboliai:Prieš naudojant, perskaityti instrukciją |
|
Naudojimo nurodymai ir kita naudinga informacija |
|
Rodo, kad juo paženklintą medžiagą galima perdirbti |
|
Elektrinių prietaisų ir akumuliatorių nemesti į buitinius šiukšlynus |
Iliustracijose naudojami simboliai
Iliustracijose naudojami šie simboliai:Šie skaitmenys nurodo atitinkamą iliustraciją šios instrukcijos pradžioje |
|
Numeravimas nurodo darbinių veiksmų eiliškumą paveikslėlyje ir gali skirtis nuo tekste pateikto darbinių veiksmų numeravimo |
|
Pozicijų numeriai naudojami paveikslėlyje Apžvalga – jie nurodo skyrelyje Prietaiso vaizdas esančių paaiškinimų numerius |
|
Šiuo ženklu siekiama atkreipti ypatingą dėmesį į naudojimąsi šiuo prietaisu. |
Specifiniai prietaiso simboliai
Simboliai ant prietaiso
Ant prietaiso gali būti naudojami šie simboliai:Judesių dažnis veikiant tuščiąja eiga |
|
Nuolatinė srovė |
|
Prietaisas palaiko belaidį duomenų perdavimą, suderinamą su „iOS“ ir „Android“ platformomis. |
|
Ličio jonų akumuliatorius |
|
Naudotas Hilti serijos ličio jonų akumuliatorius. Atkreipkite dėmesį į duomenis skyriuje Naudojimas pagal paskirtį . |
|
Niekada nenaudokite akumuliatoriaus kaip smūginio įrankio. |
|
Saugokite, kad akumuliatorius nenukristų. Nenaudokite akumuliatoriaus, kuris buvo sutrenktas arba kaip nors kitaip pažeistas. |
Informacija apie prietaisą
gaminiai yra skirti profesionalams, todėl juos naudoti, atlikti jų techninės priežiūros darbus ir remontuoti leidžiama tik įgaliotam instruktuotam personalui. Šis personalas turi būti supažindintas su visais galimais pavojais. Neapmokyto personalo, netinkamai arba ne pagal paskirtį naudojamas prietaisas ir jo reikmenys gali kelti pavojų.Tipas ir serijos numeris yra nurodyti firminėje duomenų lentelėje.
- Serijos numerį perkelkite į toliau nurodytą lentelę. Kreipdamiesi su prietaisu susijusiais klausimais į mūsų atstovybę ar techninės priežiūros centrą, visada nurodykite šią informaciją.
Prietaiso duomenysSiaurapjūklis SJT 6-A22 Karta 01 Serijos Nr.
Atitikties deklaracija
Prisiimdami visą atsakomybę pareiškiame, kad čia aprašytas gaminys atitinka galiojančias direktyvas ir normas. Atitikties deklaracijos kopiją rasite šios instrukcijos gale.Techninė dokumentacija saugoma čia:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Sauga
Bendrieji saugos nurodymai dirbantiems su elektriniais įrankiais
ĮSPĖJIMAS Perskaitykite visus ant šio elektrinio įrankio esančius saugos nurodymus, instrukcijas, paveikslėlius ir techninius duomenis. Šių nurodymų nesilaikymas gali tapti elektros smūgio, gaisro ir / arba sunkių sužalojimų priežastimi.Išsaugokite visus saugos nurodymus ir instrukcijas, kad galėtumėte į juos pažvelgti ateityje.
Saugos nurodymuose vartojama sąvoka „elektrinis įrankis“ apibrėžiami iš elektros tinklo maitinami elektriniai įrankiai (turintys maitinimo kabelį) ir iš akumuliatoriaus maitinami elektriniai įrankiai (be maitinimo kabelio).
Sauga darbo vietoje
- Pasirūpinkite, kad darbo vieta visada būtų švari ir gerai apšviesta. Netvarkinga ar blogai apšviesta darbo vieta gali tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi.
- Nenaudokite elektrinio įrankio sprogioje aplinkoje, kurioje yra degių skysčių, dujų arba dulkių. Veikiantys elektriniai įrankiai kibirkščiuoja, ir kibirkštys gali uždegti dulkes arba susikaupusius garus.
- Dirbdami su elektriniu įrankiu, neleiskite darbo zonoje būti vaikams ir pašaliniams asmenims. Atitraukę dėmesį nuo darbo, galite nebesuvaldyti prietaiso.
- Prietaiso maitinimo kabelio kištukas turi atitikti elektros lizdo tipą. Kištuko jokiu būdu negalima keisti. Nenaudokite tarpinių kištukų kartu su elektriniais įrankiais, turinčiais apsauginį įžeminimą. Nepakeisti kištukai ir tinkami elektros lizdai mažina elektros smūgio riziką.
- Venkite kūno kontakto su įžemintais paviršiais, pvz., vamzdžiais, šildytuvais, viryklėmis ir šaldytuvais. Kai žmogaus kūnas yra įžemintas, padidėja elektros smūgio tikimybė.
- Elektrinius įrankius saugokite nuo lietaus ir drėgmės. Į elektrinį įrankį patekus vandens, padidėja elektros smūgio rizika.
- Nenaudokite elektros maitinimo kabelio ne pagal paskirtį, t. y. neneškite elektrinio įrankio paėmę už kabelio, nekabinkite jo ant kabelio, netraukite už kabelio, norėdami ištraukti kištuką iš elektros lizdo. Elektros maitinimo kabelį saugokite nuo karščio, alyvos, aštrių briaunų ar judančių dalių. Pažeisti arba susipynę elektros maitinimo kabeliai didina elektros smūgio riziką.
- Jei su elektriniu įrankiu dirbate lauke, naudokite tik tokius ilginimo kabelius, kurie tinka ir lauko darbams. Naudojant lauko darbams tinkančius ilginimo kabelius, mažėja elektros smūgio rizika.
- Jeigu elektrinio įrankio naudojimo drėgnoje aplinkoje negalima išvengti, į elektros tinklą jį junkite per apsauginę nuotėkio relę. Apsauginė nuotėkio relė mažina elektros smūgio riziką.
- Dirbdami su elektriniu įrankiu, būkite atidūs, sutelkite dėmesį į darbą ir vadovaukitės sveika nuovoka. Elektrinio įrankio nenaudokite, jeigu esate pavargę arba apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, alkoholio ar vaistų. Neatidumo akimirka dirbant su elektriniu įrankiu gali tapti rimtų sužalojimų priežastimi.
- Naudokite asmenines apsaugos priemones ir visuomet užsidėkite apsauginius akinius. Naudojant asmenines apsaugos priemones, pvz., respiratorių, neslystančius apsauginius batus, apsauginį šalmą, ausines ir kt., priklausomai nuo elektrinio įrankio tipo ir naudojimo, mažėja rizika susižaloti.
- Saugokitės, kad neįjungtumėte prietaiso atsitiktinai. Prieš prijungdami prie elektros maitinimo tinklo, įdėdami akumuliatorių, imdami į rankas ar nešdami, įsitikinkite, kad elektrinis įrankis yra išjungtas. Jeigu nešdami elektrinį įrankį pirštą laikysite ant jungiklio arba įrankį įjungsite į elektros tinklą tuomet, kai jungiklis nėra išjungtas, gali įvykti nelaimingas atsitikimas.
- Prieš įjungdami elektrinį įrankį, pašalinkite iš jo reguliavimo įrankius ar veržlinius raktus. Besisukančioje prietaiso dalyje esantis įrankis ar paliktas raktas gali tapti sužalojimų priežastimi.
- Venkite nepatogių kūno padėčių. Dirbdami stovėkite tvirtai ir visada išlaikykite kūno pusiausvyrą. Taip galėsite geriau kontroliuoti elektrinį įrankį netikėtose situacijose.
- Vilkėkite tinkamą aprangą. Nevilkėkite plačių drabužių, nesidėkite papuošalų. Saugokite plaukus, drabužius ir pirštines nuo besisukančių prietaiso dalių. Laisvus drabužius, papuošalus ir ilgus plaukus gali įtraukti besisukančios prietaiso dalys.
- Jei yra numatyta galimybė prijungti dulkių nusiurbimo ar surinkimo įrenginius, visada įsitikinkite, kad jie yra prijungti ir tinkamai naudojami. Naudojant dulkių nusiurbimo įrenginį, gali sumažėti dulkių keliama grėsmė.
- Neturėkite iliuzijų, kad visada esate saugūs, ir, skaitydami naudojimo instrukcijas, nepraleiskite skyrelių apie saugų darbą su elektriniais įrankiais, net jeigu per ilgus naudojimo metus esate su savo elektriniu įrankiu susipažinę. Neatsargus veiksmas per sekundės dalį gali tapti sunkių sužalojimų priežastimi.
- Prietaiso neperkraukite. Naudokite Jūsų darbui tinkamą elektrinį įrankį. Su tinkamu elektriniu įrankiu dirbsite geriau ir saugiau, jei neviršysite nurodytos galios.
- Nenaudokite elektrinio įrankio su sugedusiu jungikliu. Elektrinis įrankis, kurio nebegalima įjungti ar išjungti, yra pavojingas ir jį reikia remontuoti.
- Prieš prietaisą nustatydami, keisdami reikmenis ar tiesiog padėdami į šalį, visuomet ištraukite maitinimo kabelio kištuką iš elektros lizdo ir / arba iš prietaiso išimkite akumuliatorių. Ši atsargumo priemonė leis išvengti netikėto elektrinio įrankio įsijungimo.
- Nenaudojamus elektrinius įrankius saugokite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Neleiskite prietaisu naudotis asmenims, kurie nėra su juo susipažinę arba nėra perskaitę šios instrukcijos. Elektriniai įrankiai yra pavojingi, kai juos naudoja patirties neturintys asmenys.
- Elektrinius įrankius ir reikmenis rūpestingai prižiūrėkite. Tikrinkite, ar judančios elektrinio įrankio dalys tinkamai funkcionuoja ir niekur nekliūva, ar nėra sulūžusių ir pažeistų dalių, kurios blogintų įrankio veikimą. Prieš naudojimą pažeistos prietaiso dalys turi būti suremontuotos. Blogai prižiūrimi elektriniai įrankiai yra daugelio nelaimingų atsitikimų priežastis.
- Pjovimo įrankiai visuomet turi būti aštrūs ir švarūs. Rūpestingai prižiūrėti pjovimo įrankiai su aštriomis pjovimo briaunomis mažiau stringa ir yra lengviau valdomi.
- Elektrinį įrankį, reikmenis, keičiamuosius įrankius ir t. t. naudokite pagal šias instrukcijas. Taip pat atsižvelkite į darbo sąlygas ir atliekamo darbo pobūdį. Elektrinius įrankius naudojant ne pagal paskirtį, gali kilti pavojingos situacijos.
- Prižiūrėkite rankenas, kad jos ir jų laikymo paviršiai visada būtų sausi, švarūs ir neriebaluoti. Slidžios rankenos ir jų laikymo paviršiai negali užtikrinti elektrinio įrankio saugaus naudojimo ir valdymo kontrolės nenumatytose situacijose.
- Akumuliatoriams įkrauti naudokite tik tuos kroviklius, kuriuos rekomenduoja gamintojas. Kroviklį, tinkantį tik nurodytiems akumuliatorių tipams, naudojant kitiems akumuliatoriams įkrauti, kyla gaisro pavojus.
- Elektriniuose įrankiuose naudokite tik konkrečiai jiems skirtus akumuliatorius. Naudojant kitokius akumuliatorius, kyla pavojus susižaloti ir sukelti gaisrą.
- Nenaudojamo akumuliatoriaus nelaikykite šalia sąvaržėlių, monetų, raktų, vinių, varžtų ar kitokių smulkių metalinių daiktų, kurie galėtų trumpai sujungti akumuliatoriaus kontaktus. Trumpai sujungus akumuliatoriaus kontaktus, yra pavojus nusideginti ar sukelti gaisrą.
- Netinkamai naudojant akumuliatorių, iš jo gali ištekėti skystis. Venkite kontakto su šiuo skysčiu. Jei skysčio atsitiktinai pateko ant odos, nuplaukite ją vandeniu, jei pateko į akis - gerai praplaukite jas vandeniu ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Akumuliatoriaus skystis gali sudirginti arba chemiškai nudeginti odą.
- Nenaudokite pažeisto arba perdirbto akumuliatoriaus. Pažeisti arba perdirbti akumuliatoriai gali funkcionuoti nenumatytai, todėl gali kelti gaisro, sprogimo ar sužalojimų pavojų.
- Akumuliatorių saugokite nuo ugnies ir per aukštos temperatūros. Ugnies arba didesnės kaip 130 °C (265 °F) temperatūros veikiamas akumuliatorius gali sprogti.
- Laikykitės visų įkrovimo instrukcijų ir akumuliatorių arba akumuliatorinį įrankį visada įkraukite tik eksploatavimo instrukcijoje nurodytame temperatūrų diapazone. Netinkamas įkrovimas arba įkrovimas už leistino temperatūrų diapazono ribų gali sugadinti akumuliatorių ir padidinti gaisro pavojų.
- Savo elektrinį įrankį patikėkite remontuoti tik kvalifikuotam specialistui, tam jis turi naudoti tik originalias atsargines dalis. Taip galima užtikrinti, kad bus išlaikytas prietaiso naudojimo saugumas.
- Niekada nevykdykite pažeistų akumuliatorių techninės priežiūros. Bet kokią akumuliatorių techninę priežiūrą leidžiama vykdyti tik gamintojui arba įgaliotoms klientų aptarnavimo įmonėms.
Saugos nurodymai dirbantiems su pjūklais, kurių pjūklelis juda pirmyn ir atgal
- Jeigu vykdant darbus keičiamasis įrankis gali paliesti paslėptus elektros laidus, elektrinį įrankį laikykite paėmę už izoliuotų rankenų paviršių. Dėl kontakto su laidais, kuriais teka elektros srovė, metalinėse prietaiso dalyse taip pat gali atsirasti įtampa, todėl kyla elektros smūgio pavojus.
- Ruošinį veržtuvais ar kokiu nors kitokiu būdu pritvirtinkite ir užfiksuokite ant stabilaus pagrindo. Jeigu ruošinį laikote tik ranka ar atrėmę į kūną, jis išlieka paslankus, todėl galite nesuvaldyti prietaiso.
Papildomi saugos nurodymai
Žmonių sauga- Prietaisą naudokite tik tada, kai jis yra techniškai tvarkingas.
- Prietaisą draudžiama keisti ar kitaip juo manipuliuoti.
- Rankenos visada turi būti sausos ir švarios.
- Dirbdami su prietaisu, užsidėkite tinkamus apsauginius akinius, ausines ir mūvėkite apsaugines pirštines.
- Keisdami keičiamąjį įrankį, mūvėkite apsaugines pirštines. Liesdami keičiamąjį įrankį, galite susipjaustyti ir nusideginti rankas.
- Dirbdami užsidėkite akių apsaugos priemonę. Medžiagų skeveldros gali sužaloti odą ir akis.
- Nežiūrėkite tiesiai į šviestuvą (šviesos diodą) ir nenukreipkite jo į kito žmogaus veidą. Yra pavojus apakti.
- Prieš pradėdami dirbti, išsiaiškinkite dirbant kylančių dulkių pavojingumo klasę. Naudokite licencijuotą statybinį dulkių siurblį, atitinkantį apsaugos klasę pagal vietoje galiojančias apsaugos nuo dulkių normas.
- Pasirūpinkite, kad darbo vieta būtų gerai vėdinama, ir, jeigu reikia, užsidėkite atitinkamoms dulkėms skirtą kvėpavimo takus saugančią kaukę. Liečiamos ar įkvėptos tokios dulkės darbuotojui ar arti jo esantiems asmenims gali sukelti alergines reakcijas ir / arba kvėpavimo takų susirgimus. Ąžuolo arba buko medienos dulkės gali sukelti vėžinius susirgimus, ypač tada, kai buvo naudojami priedai medienai apdoroti (chromatai, medienos konservantai). Medžiagas, kuriose yra asbesto, leidžiama apdoroti tik specialistams.
- Dirbdami darykite pertraukas ir atpalaidavimo pratimus pirštams, kad pagerėtų kraujotaka. Dirbant ilgesnį laiką, vibracijos gali sukelti pirštų, plaštakos ar riešo sąnario kraujagyslių ar nervų sistemos pažeidimus.
- Prieš pradėdami dirbti patikrinkite, ar darbo zonoje nėra paslėptų elektros laidų, dujų ar vandentiekio vamzdžių. Netyčia pažeidus elektros kabelį, išorinėse metalinėse prietaiso dalyse gali atsirasti įtampa, kelianti elektros smūgio pavojų.
- Apdirbamas detales ar ruošinius įtvirtinkite. Tvirtinimo įtaisais arba spaustuvais įtvirtintas ruošinys yra saugesnis, negu laikomas vien tik ranka.
- Pjaudami prietaisą visada stumkite nuo kūno.
- Niekada nelaikykite rankų prieš pjūklelį ar prie / ant pjūklelio.
- Nepjaukite nežinomų medžiagų ir nežinomose vietose, nuo pjūvio linijos viršuje ir apačioje pašalinkite kliūtis.
- Pjovimo metu nekiškite rankos po ruošiniu.
Su akumuliatoriais elgtis atsargiai
- Laikykitės ličio jonų akumuliatorių specialiųjų transportavimo, sandėliavimo ir naudojimo direktyvų.
- Akumuliatorius saugokite nuo aukštos temperatūros, tiesioginių saulės spindulių ir ugnies.
- Akumuliatorius draudžiama ardyti, spausti, kaitinti iki aukštesnės kaip 80 °C (176 °F) temperatūros arba deginti.
- Nenaudokite ir neįkraukite akumuliatorių, kurie buvo patyrę smūgį, kritę iš didesnio kaip vieno metro aukščio ar yra pažeisti kitokiu būdu. Tokiu atveju visada kreipkitės į savo Hilti techninės priežiūros centrą .
- Jeigu į rankas paimtas akumuliatorius atrodo karštas, jis gali būti sugedęs. Padėkite akumuliatorių matomoje, nedegioje vietos pakankamu atstumu nuo degių medžiagų. Leiskite akumuliatoriui atvėsti. Jei akumuliatorius po valandos vis dar yra per karštas paimti į rankas, jis yra sugedęs. Susisiekite su Hilti techninės priežiūros centru .
Aprašymas
Prietaiso vaizdas
- Jungiklis
- Rankena
- Eigų dažnio nustatymo ratukas
- Akumuliatoriaus įkrovos lygio indikatorius
- Akumuliatoriaus atfiksavimo mygtukas
- Akumuliatorius
- Vėdinimo plyšiai
- Nusiurbimo adapteris
- Fiksavimo kablys
- Pjovimo kampo nustatymo skalė
- Pagrindo plokštė
- Švytuojančios eigos nustatymo svirtis
- Pjūklelis
- Apsauga nuo lietimo
- Gaubtelis
- Įrankio griebtuvas
- Šviestuvas (šviesos diodas)
- Pjūklelio atfiksavimo svirtis
- Apsauga nuo paviršiaus išdraskymo
Naudojimas pagal paskirtį
Aprašytasis prietaisas rankinis akumuliatorinis siaurapjūklis. Jis yra skirtas plastikams, medienai ir metalinėms gamybinėms medžiagoms, taip pat gipso ir medienos plaušo plokštėms pjauti.
Prietaisas turi nuimamą prijungimo atvamzdį papildomai užsakomam dulkių siurbliui, prie kurio galima prijungti plačiai naudojamas siurblių žarnas. Siurblio žarnai sujungti su prietaisu gali tekti naudoti tinkamą adapterį.Su šiuo prietaisu naudokite tik B 22 serijos Hilti Li-Ion akumuliatorius.
Šiems akumuliatoriams įkrauti naudokite tik C4/36 serijos Hilti kroviklius.
Su šiuo prietaisu naudokite tik siaurapjūklio pjūklelius su T-kotu (kotas su vienu kumšteliu).
Netinkamas naudojimas
- Prietaisą draudžiama naudoti medžių šakoms ir kamienams pjauti.
- Prietaisą draudžiama naudoti sveikatai pavojingoms gamybinėms medžiagoms apdirbti.
- Prietaisą draudžiama naudoti darbui drėgnoje aplinkoje.
Įkrovos lygio indikatorius
Li-Ion akumuliatoriaus įkrovos lygis rodomas spustelėjus atblokavimo mygtuką (nestipriai, tik kol pajusite pasipriešinimą).Būsena |
Reikšmė |
---|---|
Šviečia 4 diodai. |
Įkrovos lygis: nuo 75 iki 100 % |
Šviečia 3 diodai. |
Įkrovos lygis: nuo 50 iki 75 % |
Šviečia 2 diodai. |
Įkrovos lygis: nuo 25 iki 50 % |
Šviečia 1 diodas. |
Įkrovos lygis: nuo 10 iki 25 % |
1 šviesos diodas mirksi. |
Įkrovos lygis: < 10 % |
Drožlių nupūtimo įtaisas
Drožlių nupūtimo įtaisas į pjūklelį nukreipia oro srautą, kad nuo pjūvio linijos nupūstų drožles.Eigų dažnis
Eigų dažnį galima nustatyti nustatymo ratuku. Padėtis 1 atitinka 800 eigų per minutę, o padėtis 6 atitinka 3000 eigų per minutę.4 dydžių švytuoklinis judesys
4 dydžių švytuoklinis judesys leidžia pjovimo gylį ir pjūvio vaizdą tiksliau pritaikyti prie apdirbamos medžiagos. Vieną iš 4 dydžių galima pasirinkti švytuojančios eigos nustatymo svirtimi.Kuo švaresnė ir tikslesnė turi būti pjūvio briauna, tuo žemesnį švytavimo dydį reikia pasirinkti. Optimalų nustatymą galima surasti praktiniais bandymais.
Būsena |
Reikšmė |
---|---|
0 padėtis |
Švytavimo nėra |
1 padėtis |
Mažas švytavimas |
2 padėtis |
Vidutinis švytavimas |
3 padėtis |
Didelis švytavimas |
Apsauga nuo drožlės atplėšimo
Prietaise gali būti įrengta apsauga nuo drožlės atplėšimo.Pjaunant medienos ruošinius, apsauga nuo drožlės atplėšimo saugo nuo paviršiaus išpleišėjimo ir briaunų trupėjimo.
Automatinis prietaiso išjungimas
Kai jungiklis yra nuolat nuspaustas ilgiau kaip 15 minučių (pvz., transportuojant ar sandėliuojant), prietaisas automatiškai išjungiamas. Taip išvengiama akumuliatoriaus gilaus iškrovimo.Tiekiamas komplektas
Siaurapjūklis su pjūkleliu, gaubtelis, nusiurbimo adapteris, apsauga nuo paviršiaus išdraskymo, naudojimo instrukcija, šešiabriaunis raktas.Daugiau Jūsų turimam prietaisui skirtų sisteminių reikmenų rasite vietiniame Hilti techninės priežiūros centre arba tinklalapyje www.hilti.com
Techniniai duomenys
Siaurapjūklis
SJT 6-A22 |
|
---|---|
Nominalioji maitinimo įtampa |
21,6 V |
Svoris pagal EPTA Procedure 01 su akumuliatoriumi B22⁄8.0 |
3,2 kg |
Eigos dydis |
28 mm |
Eigų skaičius tuščiojoje eigoje (n0) |
800 aps./min. … 3 000 aps./min. |
Maksimalus pjaunamos medienos storis |
150 mm |
Maksimalus pjaunamo aliuminio storis |
25 mm |
Maksimalus pjaunamo nelegiruoto plieno storis |
10 mm |
Pjovimo kampas (į kairę / į dešinę) |
0° … 45° |
Išorinis nusiurbimo adapterio skersmuo |
27,5 mm |
Laikymo temperatūra |
−20 ℃ … 70 ℃ |
Darbinė aplinkos temperatūra |
−17 ℃ … 60 ℃ |
Akumuliatoriaus temperatūra, kai pradedama įkrauti |
−10 ℃ … 45 ℃ |
Laikymo temperatūra |
−20 ℃ … 40 ℃ |
Darbinė aplinkos temperatūra |
−17 ℃ … 60 ℃ |
Informacija apie triukšmą ir vibracijos reikšmės pagal EN 62841
Šiuose nurodymuose pateiktos garso slėgio ir vibracijos reikšmės yra išmatuotos taikant standartizuotą matavimo metodą ir gali būti naudojamos elektriniams įrankiams palyginti tarpusavyje. Jos taip pat tinka šių veiksnių poveikiui iš anksto įvertinti.Nurodytieji duomenys yra susieti su pagrindinėmis šio elektrinio įrankio naudojimo sritimis. Jeigu elektrinis įrankis bus naudojamas kitaip, su skirtingais keičiamaisiais įrankiais arba bus nepakankamai techniškai prižiūrimas, šie duomenys gali skirtis nuo nurodytųjų. Tai gali gerokai padidinti šių veiksnių poveikį per visą darbo laikotarpį.
Norint tiksliai įvertinti poveikį, reikėtų įvertinti ir laiką, kai prietaisas yra išjungtas, arba, nors ir įjungtas, juo faktiškai nedirbama. Toks įvertinimas gali smarkiai sumažinti poveikio per visą darbo laikotarpį reikšmę.
Imkitės papildomų saugos priemonių, kad darbuotojas būtų apsaugotas nuo triukšmo ir / arba vibracijos poveikio, pavyzdžiui, reikalaukite tinkamos elektrinio įrankio ir keičiamųjų įrankių techninės priežiūros, pasirūpinkite, kad darbuotojų rankos visada būtų šiltos, užtikrinkite tinkamą darbo organizavimą.
Skleidžiamo triukšmo lygio reikšmės
SJT 6-A22 |
|
---|---|
Garso stiprumo lygis (LWA) |
100 dB(A) |
Garso stiprumo lygio paklaida (KWA) |
5 dB(A) |
Garso slėgio lygis (LpA) |
89 dB(A) |
Garso slėgio lygio paklaida (KpA) |
5 dB(A) |
SJT 6-A22 |
|
---|---|
Vibracijų emisijos reikšmė pjaunant medienos plokštes (ah,B) |
5,0 m/s² |
Paklaida pjaunant medienos drožlių plokštes (K) |
1,5 m/s² |
Vibracijų emisijos reikšmė pjaunant metalo lakštą (ah,M) |
7,9 m/s² |
Paklaida pjaunant metalinę skardą (K) |
1,5 m/s² |
Akumuliatorius
Akumuliatoriaus darbinė įtampa |
21,6 V |
Darbinė aplinkos temperatūra |
−17 ℃ … 60 ℃ |
Laikymo temperatūra |
−20 ℃ … 40 ℃ |
Akumuliatoriaus temperatūra, kai pradedama įkrauti |
−10 ℃ … 45 ℃ |
Pasiruošimas darbui
Laikykitės šioje instrukcijoje ir ant prietaiso pateiktų saugos nurodymų ir įspėjimų.Akumuliatoriaus įkrovimas
- Prieš pradėdami krauti, perskaitykite kroviklio naudojimo instrukciją.
- Atkreipkite dėmesį, kad akumuliatoriaus ir kroviklio kontaktai turi būti švarūs ir sausi.
- Akumuliatorių įkraukite leistinu krovikliu.
Akumuliatoriaus įdėjimas
- Prieš pirmąjį kartą naudodami, akumuliatorių pilnai įkraukite.
- Akumuliatorių stumkite į prietaisą, kol jis girdimai užsifiksuos.
- Patikrinkite, ar akumuliatorius gerai užfiksuotas prietaise.
Akumuliatoriaus išėmimas
- Spauskite akumuliatoriaus atfiksavimo mygtukus.
- Akumuliatorių išimkite iš prietaiso.
Siaurapjūklio pjūklelio įdėjimas
- Siaurapjūklio pjūklelį (dantimis pjovimo kryptimi) stumkite į įrankio griebtuvą, kol užsifiksuos.
- Siaurapjūklio pjūklelį patraukite ir įsitikinkite, kad jis gerai užsifiksavo.
Gaubtelio uždėjimas
- Gaubtelį iš priekio stumkite ant prietaiso, kol užsifiksuos.
Nusiurbimo adapterio uždėjimas
- Nusiurbimo adapterį iš galinės pusės horizontaliai stumkite į pagrindo plokštę, kol abu fiksavimo kabliai šonuose užsifiksuos.
- Prie nusiurbimo adapterio prijunkite dulkių siurblio žarną.
Naudojimas
Laikykitės šioje instrukcijoje ir ant prietaiso pateiktų saugos nurodymų ir įspėjimų.Dulkių nusiurbimo įrangos naudojimas
- Gaubtelį uždėkite.
- Jei ketinate ilgesnį laiką apdoroto medieną ar kitas daug dulkių keliančias medžiagas, visada naudokite dulkių nusiurbimo įrangą.
Įjungimas
- Įdėkite akumuliatorių.
- Norėdami prietaisą įjungti, jungiklį stumkite pirmyn.
Įleidžiamasis pjovimas
- Švytuojančios eigos nustatymo svirtį nustatykite į padėtį „0“.
- Prietaisą priekine pagrindo plokštės briauna uždėkite ant ruošinio.
- Prietaisą tvirtai laikydami, spauskite jungiklį.
- Prietaiso kraštą spauskite prie ruošinio ir, mažindami atakos kampą, leiskite pjūkleliui įsigilinti į medžiagą.
- Kai pjūkleliu perversite ruošinį, tada prietaisą nustatykite į normalią darbinę padėtį.
- Pagrindo plokštė yra visu plotu prispausta prie ruošinio.
- Pagrindo plokštė yra visu plotu prispausta prie ruošinio.
- Pjaukite pagal pjūvio liniją.
Išjungimas
- Norėdami prietaisą išjungti, jungiklį stumkite atgal.
Išmontavimas
Nusiurbimo adapterio nuėmimas
- Abu fiksavimo kablius spauskite į vidų.
- Traukdami atgal, nusiurbimo adapterį nuimkite nuo pagrindo plokštės.
- Nuo nusiurbimo adapterio atjunkite dulkių siurblio žarną.
Gaubtelio nuėmimas
- Gaubtelį šiek tiek kilstelėkite ir, patraukę į priekį, nuimkite.
Siaurapjūklio pjūklelio išstūmimas
- Pjūklelio atfiksavimo svirtį lenkite į šoną, kol atsirems.
- Siaurapjūklio pjūklelis atsilaisvins ir iškris.
- Siaurapjūklio pjūklelis atsilaisvins ir iškris.
Priežiūra ir einamasis remontas
Prietaiso priežiūra- Prilipusius nešvarumus atsargiai nuvalykite.
- Jei yra, vėdinimo plyšius atsargiai išvalykite sausu minkštu šepečiu.
- Korpusą valykite tik šiek tiek sudrėkinta šluoste. Nenaudokite priemonių, kurių sudėtyje yra silikono, nes jos gali pakenkti plastikinėms detalėms.
- Prietaiso kontaktams nuvalyti naudokite švarią, sausą šluostę.
- Niekada nenaudokite akumuliatoriaus, jei jo vėdinimo plyšiai yra užsikimšę. Vėdinimo plyšius atsargiai išvalykite sausu, minkštu šepečiu.
- Saugokite akumuliatorių nuo bereikalingo dulkių ir nešvarumų poveikio. Saugokite akumuliatorių nuo didelės drėgmės (pvz., nepanardinkite į vandenį ir nepalikite stovėti lietuje).
Jei akumuliatorius peršlapo, elkitės su juo kaip su pažeistu akumuliatoriumi. Izoliuokite jį nedegiame konteineryje ir kreipkitės į Hilti techninės priežiūros centrą. - Saugokite akumuliatorių nuo pašalinės alyvos ir tepalų. Saugokite, kad ant akumuliatoriaus nenusėstų dulkių ir nešvarumų. Akumuliatorių valykite sausu, minkštu šepečiu arba švaria, sausa šluoste. Nenaudokite priemonių, kurių sudėtyje yra silikono, nes jos gali pakenkti plastikinėms detalėms.
Nelieskite akumuliatoriaus kontaktų ir nepašalinkite nuo kontaktų gamykloje užtepto tepalo. - Korpusą valykite tik šiek tiek sudrėkinta šluoste. Nenaudokite priemonių, kurių sudėtyje yra silikono, nes jos gali pakenkti plastikinėms detalėms.
- Reguliariai tikrinkite, ar matomos dalys nėra pažeistos ir ar valdymo elementai veikia nepriekaištingai.
- Nenaudokite pažeisto prietaiso arba prietaiso su veikimo trukdžiais. Prietaisą nedelsdami pristatykite remontuoti į Hilti techninės priežiūros centrą.
- Atlikę priežiūros ir remonto darbus uždėkite visus apsauginiai įtaisus ir patikrinkite, ar jie nepriekaištingai veikia.
Nusiurbimo adapterio valymas
- Akumuliatorių išimkite.
- Nuimkite nusiurbimo adapterį.
- Išvalykite nusiurbimo adapterį.
- Patikrinkite, ar nepažeisti fiksavimo kabliai.
- Uždėkite nusiurbimo adapterį.
Siaurapjūklio pjūklelių valymas
- Nuo naudotų siaurapjūklio pjūklelių nuvalykite dervas.
- Siaurapjūklio pjūklelius 24 valandoms sudėkite į indą su žibalu ar įprastine dervų šalinimo priemone.
Akumuliatorinių įrankių ir akumuliatorių transportavimas ir sandėliavimas
Transportavimas- Išimkite akumuliatorių/akumuliatorius.
- Akumuliatorių niekada netransportuokite sumetę į krūvą su kitais daiktais. Transportuojamus akumuliatorius būtina saugoti nuo stiprių smūgių ir vibracijos, taip pat izoliuoti nuo bet kokių elektrai laidžių medžiagų ir kitų akumuliatorių, kad jie nesiliestų su kitų akumuliatorių poliais ir nesukeltų trumpojo jungimo. Laikykitės eksploatavimo vietoje galiojančių akumuliatorių transportavimo direktyvų.
- Akumuliatorius draudžiama siųsti paštu. Jei norite siųsti nepažeistus akumuliatorius, kreipkitės į pervežimų įmonę.
- Prieš kiekvieną naudojimą ir po ilgesnio transportavimo patikrinkite, ar prietaisas ir akumuliatoriai nepažeisti.
- Prietaisas ir akumuliatorių laikykite vėsioje ir sausoje vietoje. Atkreipkite dėmesį į ribines temperatūros vertes, nurodytas skyriuje "Techniniai duomenys".
- Akumuliatoriaus nelaikykite ant kroviklio. Akumuliatorių visada nuimkite nuo kroviklio po įkrovimo proceso.
- Nelaikykite akumuliatoriaus saulėje, ant šilumos šaltinių ar už lango stiklo.
- Prietaisą ir akumuliatorius laikykite vaikams bei neįgaliotiems asmenims neprieinamoje vietoje.
- Prieš kiekvieną naudojimą ir po ilgesnio sandėliavimo patikrinkite, ar prietaisas ir akumuliatoriai nepažeisti.
Pagalba sutrikus veikimui
Pasitaikius sutrikimų, kurie nėra aprašyti šioje lentelėje arba kurių negalite pašalinti patys, kreipkitės į Hilti techninės priežiūros centrą.Sutrikimas |
Galima priežastis |
Sprendimas |
---|---|---|
Siaurapjūklio pjūklelis iškrenta. |
Netinkamai užfiksuotas siaurapjūklio pjūklelis. |
|
Užteršta užspaudimo sistema. |
|
|
Siaurapjūklio pjūklelio negalima įstatyti į griebtuvą. |
Užteršta užspaudimo sistema. |
|
Švytuojančios eigos negalima keisti. |
Užterštas švytuojančios eigos nustatymo svirties griovelis. |
|
Nėra švytuojančios eigos. |
Užterštas švytavimo mechanizmas. |
|
Švytuojančios eigos nustatymo svirtis yra padėtyje „0“. |
|
|
Akumuliatorius išsenka greičiau negu įprastai. |
Labai žema aplinkos temperatūra. |
|
Akumuliatorius neužsifiksuoja girdimu spragtelėjimu. |
Užteršti akumuliatoriaus fiksatoriai. |
|
1 šviesos diodas mirksi. Prietaisas neveikia. |
Akumuliatorius yra išsekęs. |
|
Akumuliatorius yra per šaltas arba per karštas. |
|
|
Mirksi visi 4 šviesos diodai. Prietaisas neveikia. |
Prietaisas perkrautas. |
|
Prietaisas arba akumuliatorius stipriai kaista. |
Elektrinis gedimas |
|
Utilizavimas
Didelė Hilti prietaisų dalis yra pagaminta iš medžiagų, kurias galima perdirbti. Būtina antrinio perdirbimo sąlyga yra tinkamas medžiagų išrūšiavimas. Daugelyje šalių Hilti priims Jūsų nebenaudojamą prietaisą perdirbti. Apie tai galite pasiteirauti artimiausiame Hilti techninės priežiūros centre arba savo prekybos konsultanto.RoHS (direktyva dėl pavojingų medžiagų naudojimo ribojimo)
Pavojingų medžiagų lentelę rasite spausdami šias nuorodas: qr.hilti.com/r5212958Nuorodą į RoHS lentelę rasite kaip QR kodą šios instrukcijos gale.
Gamintojo teikiama garantija
- Kilus klausimų dėl garantijos sąlygų, kreipkitės į vietinį Hilti partnerį.