Prieš pradėdami eksploatuoti, perskaitykite šią instrukciją. Tai yra saugaus darbo ir patikimo naudojimo sąlyga.
Laikykitės šioje instrukcijoje ir ant prietaiso pateiktų saugos nurodymų ir įspėjimų.
Šią naudojimo instrukciją visada laikykite kartu su prietaisu, prietaisą kitiems asmenims perduokite tik kartu su šia instrukcija.
Ženklų paaiškinimas
Įspėjantieji nurodymai
Įspėjantieji nurodymai įspėja apie pavojus, gresiančius eksploatuojant prietaisą. Naudojami tokie signaliniai žodžiai:
PAVOJUS
PAVOJUS !
Šis žodis vartojamas norint įspėti apie tiesiogiai gresiantį pavojų, kurio pasekmės yra sunkūs kūno sužalojimai arba žūtis.
ĮSPĖJIMAS
ĮSPĖJIMAS !
Šis žodis vartojamas norint įspėti apie galimai gresiantį pavojų, kurio pasekmės gali būti sunkūs kūno sužalojimai arba žūtis.
ATSARGIAI
ATSARGIAI !
Šis žodis vartojamas potencialiai pavojingai situacijai žymėti, kai yra kūno sužalojimo arba materialinių nuostolių grėsmė.
Instrukcijoje naudojami simboliai
Šioje instrukcijoje naudojami tokie simboliai:
Prieš naudojant, perskaityti instrukciją
Naudojimo nurodymai ir kita naudinga informacija
Rodo, kad juo paženklintą medžiagą galima perdirbti
Elektrinių prietaisų ir akumuliatorių nemesti į buitinius šiukšlynus
Iliustracijose naudojami simboliai
Iliustracijose naudojami šie simboliai:
Šie skaitmenys nurodo atitinkamą iliustraciją šios instrukcijos pradžioje
Numeravimas nurodo darbinių veiksmų eiliškumą paveikslėlyje ir gali skirtis nuo tekste pateikto darbinių veiksmų numeravimo
Pozicijų numeriai naudojami paveikslėlyje Apžvalga – jie nurodo skyrelyje Prietaiso vaizdas esančių paaiškinimų numerius
Šiuo ženklu siekiama atkreipti ypatingą dėmesį į naudojimąsi šiuo prietaisu.
Specifiniai prietaiso simboliai
Simboliai ant prietaiso
Ant prietaiso naudojami šie simboliai:
Judesių dažnis veikiant tuščiąja eiga
su dviguba izoliacija
Informacija apie prietaisą
gaminiai yra skirti profesionalams, todėl juos naudoti, techniškai prižiūrėti ir remontuoti leidžiama tik įgaliotam instruktuotam personalui. Šis personalas turi būti supažindintas su visais galimais pavojais. Neapmokyto personalo, netinkamai arba ne pagal paskirtį naudojamas prietaisas ir jo reikmenys gali kelti pavojų.
Tipas ir serijos numeris yra nurodyti firminėje duomenų lentelėje.
Serijos numerį perkelkite į toliau nurodytą lentelę. Kreipdamiesi su prietaisu susijusiais klausimais į mūsų atstovybę ar techninės priežiūros centrą, visada nurodykite šiuos prietaiso duomenis. Prietaiso duomenys
Siaurapjūklis
WSJ 750 | WSJ 850
Karta:
01
Serijos Nr.:
Atitikties deklaracija
Prisiimdami visą atsakomybę pareiškiame, kad čia yra aprašytas gaminys atitinka galiojančias direktyvas ir normas. Atitikties deklaracijos kopiją rasite šios instrukcijos gale.
Techninė dokumentacija saugoma čia:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Sauga
Bendrieji saugos nurodymai dirbantiems su elektriniais įrankiais
ĮSPĖJIMASPerskaitykite visus ant šio elektrinio įrankio esančius saugos nurodymus, instrukcijas, paveikslėlius ir techninius duomenis. Šių nurodymų nesilaikymas gali tapti elektros smūgio, gaisro ir / arba sunkių sužalojimų priežastimi.
Išsaugokite visus saugos nurodymus ir instrukcijas, kad galėtumėte į juos pažvelgti ateityje. Saugos nurodymuose vartojama sąvoka „elektrinis įrankis“ apibrėžiami iš elektros tinklo maitinami elektriniai įrankiai (turintys maitinimo kabelį) ir iš akumuliatoriaus maitinami elektriniai įrankiai (be maitinimo kabelio).
Sauga darbo vietoje
Pasirūpinkite, kad darbo vieta visada būtų švari ir gerai apšviesta. Netvarkinga ar blogai apšviesta darbo vieta gali tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi.
Nenaudokite elektrinio įrankio sprogioje aplinkoje, kurioje yra degių skysčių, dujų arba dulkių. Veikiantys elektriniai įrankiai kibirkščiuoja, ir kibirkštys gali uždegti dulkes arba susikaupusius garus.
Dirbdami su elektriniu įrankiu, neleiskite darbo zonoje būti vaikams ir pašaliniams asmenims. Atitraukę dėmesį nuo darbo, galite nebesuvaldyti prietaiso.
Apsauga nuo elektros
Prietaiso maitinimo kabelio kištukas turi atitikti elektros lizdo tipą. Kištuko jokiu būdu negalima keisti. Nenaudokite tarpinių kištukų kartu su elektriniais įrankiais, turinčiais apsauginį įžeminimą. Nepakeisti kištukai ir tinkami elektros lizdai mažina elektros smūgio riziką.
Venkite kūno kontakto su įžemintais paviršiais, pvz., vamzdžiais, šildytuvais, viryklėmis ir šaldytuvais. Kai žmogaus kūnas yra įžemintas, padidėja elektros smūgio tikimybė.
Elektrinius įrankius saugokite nuo lietaus ir drėgmės. Į elektrinį įrankį patekus vandens, padidėja elektros smūgio rizika.
Nenaudokite elektros maitinimo kabelio ne pagal paskirtį, t. y. neneškite elektrinio įrankio paėmę už kabelio, nekabinkite jo ant kabelio, netraukite už kabelio, norėdami ištraukti kištuką iš elektros lizdo. Elektros maitinimo kabelį saugokite nuo karščio, alyvos, aštrių briaunų ar judančių dalių. Pažeisti arba susipynę elektros maitinimo kabeliai didina elektros smūgio riziką.
Jei su elektriniu įrankiu dirbate lauke, naudokite tik tokius ilginimo kabelius, kurie tinka ir lauko darbams. Naudojant lauko darbams tinkančius ilginimo kabelius, mažėja elektros smūgio rizika.
Jeigu elektrinio įrankio naudojimo drėgnoje aplinkoje negalima išvengti, į elektros tinklą jį junkite per apsauginę nuotėkio relę. Apsauginė nuotėkio relė mažina elektros smūgio riziką.
Žmonių sauga
Dirbdami su elektriniu įrankiu, būkite atidūs, sutelkite dėmesį į darbą ir vadovaukitės sveika nuovoka. Elektrinio įrankio nenaudokite, jeigu esate pavargę arba apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, alkoholio ar vaistų. Neatidumo akimirka dirbant su elektriniu įrankiu gali tapti rimtų sužalojimų priežastimi.
Naudokite asmenines apsaugos priemones ir visuomet užsidėkite apsauginius akinius. Naudojant asmenines apsaugos priemones, pvz., respiratorių, neslystančius apsauginius batus, apsauginį šalmą, ausines ir kt., priklausomai nuo elektrinio įrankio tipo ir naudojimo, mažėja rizika susižaloti.
Saugokitės, kad neįjungtumėte prietaiso atsitiktinai. Prieš prijungdami prie elektros maitinimo tinklo, įdėdami akumuliatorių, imdami į rankas ar nešdami, įsitikinkite, kad elektrinis įrankis yra išjungtas. Jeigu nešdami elektrinį įrankį pirštą laikysite ant jungiklio arba įrankį įjungsite į elektros tinklą tuomet, kai jungiklis nėra išjungtas, gali įvykti nelaimingas atsitikimas.
Prieš įjungdami elektrinį įrankį, pašalinkite iš jo reguliavimo įrankius ar veržlinius raktus. Besisukančioje prietaiso dalyje esantis įrankis ar paliktas raktas gali tapti sužalojimų priežastimi.
Venkite nepatogių kūno padėčių. Dirbdami stovėkite tvirtai ir visada išlaikykite kūno pusiausvyrą. Taip galėsite geriau kontroliuoti elektrinį įrankį netikėtose situacijose.
Vilkėkite tinkamą aprangą. Nevilkėkite plačių drabužių, nesidėkite papuošalų. Saugokite plaukus, drabužius ir pirštines nuo besisukančių prietaiso dalių. Laisvus drabužius, papuošalus ir ilgus plaukus gali įtraukti besisukančios prietaiso dalys.
Jei yra numatyta galimybė prijungti dulkių nusiurbimo ar surinkimo įrenginius, visada įsitikinkite, kad jie yra prijungti ir tinkamai naudojami. Naudojant dulkių nusiurbimo įrenginį, gali sumažėti dulkių keliama grėsmė.
Neturėkite iliuzijų, kad visada esate saugūs, ir, skaitydami naudojimo instrukcijas, nepraleiskite skyrelių apie saugų darbą su elektriniais įrankiais, net jeigu per ilgus naudojimo metus esate su savo elektriniu įrankiu susipažinę. Neatsargus veiksmas per sekundės dalį gali tapti sunkių sužalojimų priežastimi.
Elektrinio įrankio naudojimas ir elgesys su juo
Prietaiso neperkraukite. Naudokite Jūsų darbui tinkamą elektrinį įrankį. Su tinkamu elektriniu įrankiu dirbsite geriau ir saugiau, jei neviršysite nurodytos galios.
Nenaudokite elektrinio įrankio su sugedusiu jungikliu. Elektrinis įrankis, kurio nebegalima įjungti ar išjungti, yra pavojingas ir jį reikia remontuoti.
Prieš prietaisą nustatydami, keisdami reikmenis ar tiesiog padėdami į šalį, visuomet ištraukite maitinimo kabelio kištuką iš elektros lizdo ir / arba iš prietaiso išimkite akumuliatorių. Ši atsargumo priemonė leis išvengti netikėto elektrinio įrankio įsijungimo.
Nenaudojamus elektrinius įrankius saugokite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Neleiskite prietaisu naudotis asmenims, kurie nėra su juo susipažinę arba nėra perskaitę šios instrukcijos. Elektriniai įrankiai yra pavojingi, kai juos naudoja patirties neturintys asmenys.
Elektrinius įrankius ir reikmenis rūpestingai prižiūrėkite. Tikrinkite, ar judančios elektrinio įrankio dalys tinkamai funkcionuoja ir niekur nekliūva, ar nėra sulūžusių ir pažeistų dalių, kurios blogintų įrankio veikimą. Prieš naudojimą pažeistos prietaiso dalys turi būti suremontuotos. Blogai prižiūrimi elektriniai įrankiai yra daugelio nelaimingų atsitikimų priežastis.
Pjovimo įrankiai visuomet turi būti aštrūs ir švarūs. Rūpestingai prižiūrėti pjovimo įrankiai su aštriomis pjovimo briaunomis mažiau stringa ir yra lengviau valdomi.
Elektrinį įrankį, reikmenis, keičiamuosius įrankius ir t. t. naudokite pagal šias instrukcijas. Taip pat atsižvelkite į darbo sąlygas ir atliekamo darbo pobūdį. Elektrinius įrankius naudojant ne pagal paskirtį, gali kilti pavojingos situacijos.
Prižiūrėkite rankenas, kad jos ir jų laikymo paviršiai visada būtų sausi, švarūs ir neriebaluoti. Slidžios rankenos ir jų laikymo paviršiai negali užtikrinti elektrinio įrankio saugaus naudojimo ir valdymo kontrolės nenumatytose situacijose.
Techninė priežiūra
Savo elektrinį įrankį patikėkite remontuoti tik kvalifikuotam specialistui, tam jis turi naudoti tik originalias atsargines dalis. Taip galima užtikrinti, kad bus išlaikytas elektrinio įrankio naudojimo saugumas.
Saugos nurodymai dirbantiems su pjūklais, kurių pjūklelis juda pirmyn ir atgal
Vykdydami darbus, kurių metu keičiamasis įrankis gali liesti paslėptus elektros laidus ar nuosavą elektros maitinimo kabelį, elektrinį įrankį laikykite tik paėmę už izoliuotų rankenų paviršių. Dėl kontakto su laidais, kuriais teka elektros srovė, metalinėse prietaiso dalyse taip pat gali atsirasti įtampa, todėl kyla elektros smūgio pavojus.
Ruošinį veržtuvais ar kokiu nors kitokiu būdu pritvirtinkite ir užfiksuokite ant stabilaus pagrindo. Jeigu ruošinį laikote tik ranka ar atrėmę į kūną, jis išlieka paslankus, todėl galite nesuvaldyti prietaiso.
Papildomi saugos nurodymai
Žmonių sauga
Prietaisą draudžiama keisti ar kitaip juo manipuliuoti.
Jeigu vykdant darbus keičiamasis įrankis gali paliesti paslėptus elektros laidus ar nuosavą elektros maitinimo kabelį, elektrinį įrankį laikykite paėmę už izoliuotų laikymo paviršių. Dėl kontakto su laidais, kuriais teka elektros srovė, metalinėse prietaiso dalyse taip pat gali atsirasti įtampa, todėl kyla elektros smūgio pavojus.
Dirbdami užsidėkite ausines. Triukšmas gali pakenkti klausai.
Jei dirbate darbus, kurių metu susidaro daug dulkių, naudokite respiratorių.
Dirbdami darykite pertraukas ir atpalaidavimo pratimus pirštams, kad pagerėtų kraujotaka.
Prietaisas nėra skirtas naudoti fiziškai silpniems neinstruktuotiems asmenims.
Prietaisą laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Dirbdami elektros maitinimo ir ilginimo kabelius visuomet laikykite prietaiso galinėje pusėje. Taip sumažinsite pavojų pargriūti užkliuvus už kabelio.
Mūvėkite apsaugines pirštines. Darbo metu švytuoklinis siaurapjūklis gali įkaisti. Keičiant įrankį, yra pavojus įsipjauti ir nusideginti.
Dažų, kuriuose yra švino junginių, kai kurių rūšių medienos, mineralinių medžiagų ir metalų dulkės gali būti kenksmingos sveikatai. Liečiamos ar įkvėptos tokios dulkės darbuotojui ar arti jo esantiems asmenims gali sukelti alergines reakcijas ir / arba kvėpavimo takų ligas. Ąžuolo arba buko medienos dulkės gali sukelti vėžinius susirgimus, ypač tada, kai mediena yra apdorota specialiais priedais (chromatais, medienos konservantais). Pagal galimybes naudokite efektyvų dulkių nusiurbimo įrenginį. Geriausia naudoti Hilti rekomenduojamą mobilųjį dulkių siurblį medienos ir / arba mineralinių medžiagų dulkėms, skirtą šiam konkrečiam elektriniam įrankiui. Laikykitės Jūsų šalyje galiojančių instrukcijų dėl konkrečių medžiagų apdirbimo.
Apsauga nuo elektros
Prieš pradėdami dirbti, patikrinkite (pvz., naudodami metalo detektorių), ar darbo zonoje nėra paslėptų elektros laidų, dujų ir vandentiekio vamzdžių. Netyčia pažeidus, pvz., elektros kabelį, išorinėse metalinėse prietaiso dalyse taip pat gali atsirasti įtampa. Tai kelia rimtą elektros smūgio pavojų.
Nuolat tikrinkite prietaiso elektros maitinimo kabelį; pažeistą kabelį turėtų pakeisti kvalifikuotas specialistas. Jeigu elektrinio įrankio maitinimo kabelis yra pažeistas, jį būtina pakeisti specialiai paruoštu ir aprobuotu elektros maitinimo kabeliu, kurį galima įsigyti per klientų aptarnavimo tinklą. Reguliariai tikrinkite ilginimo kabelį, o pažeistą kabelį pakeiskite nauju. Nesilieskite prie maitinimo ar ilginimo kabelio, jeigu darbo metu jie buvo apgadinti. Maitinimo kabelio kištuką ištraukite iš elektros lizdo. Pažeisti elektros maitinimo ir ilginimo kabeliai kelia elektros smūgio pavojų.
Jei prietaisus dažnai naudojate elektrai laidžioms medžiagoms apdirbti, užterštus prietaisus reguliariai tikrinkite Hilti techniniame centre. Ant prietaiso korpuso susikaupusios dulkės, ypač laidžių medžiagų dulkės, arba drėgmė, esant nepalankioms sąlygoms, gali kelti elektros smūgio pavojų.
Nutrūkus elektros energijos tiekimui, išjunkite prietaisą ir ištraukite jo maitinimo kabelio kištuką iš elektros lizdo. Taip išvengsite atsitiktinio prietaiso įsijungimo, kai įtampa elektros tinkle vėl atsiras.
Specialieji saugos nurodymai dirbantiems su siaurapjūkliais
Pjaudami prietaisą visada stumkite nuo kūno.
Niekada nelaikykite rankų prieš pjūklelį ar prie pjūklelio.
Nepjaukite nežinomų paviršių ir pasirūpinkite, kad po ir virš pjaunamo paviršiaus nebūtų kliūčių. Atsitrenkęs į kokį nors daiktą, pjūklelis gali sukelti atatranką.
Prieš transportuodami išjunkite prietaisą.
Niekada nenaudokite prietaiso be sumontuotos apsaugos nuo lietimo. Nelieskite besisukančių prietaiso dalių. Prietaisą įjunkite tik darbo vietoje. Liečiant besisukančias dalis, o ypač besisukančius keičiamuosius įrankius, kyla sunkių sužalojimų pavojus.
Prieš pradėdami dirbti, nustatykite darbo metu susidarančių dulkių kenksmingumo klasę. Naudokite licencijuotą statybinį dulkių siurblį, atitinkantį apsaugos klasę pagal vietoje galiojančias apsaugos nuo dulkių normas.
Vykdydami sienų ar grindų pragręžimo ar pramušimo kiaurai darbus, apsaugokite kitoje pusėje esančią zoną. Sužalojimo pavojus, kai įrankis prasiskverbia per pagrindą.
Pjovimo metu nekiškite rankos po ruošiniu.
Saugos nurodymai dirbantiems su dulkių moduliu WSJ-DRS
Norėdami pakeisti filtrą, laikykite prietaisą ir/ arba modulį WSJ-DRS taip, kad dulkių surinkimo stalčių galėtumėte ištraukti žemyn. Taip dulkės negalės išbyrėti.
Keisdami filtrą naudokite respiratorių.
Aprašymas
Prietaiso vaizdas
Jungiklis
Stabdantysis mygtukas (tik WSJ 750/850-ET)
Vėdinimo plyšiai
Judesių dažnio nustatymo ratukas
Nusiurbimo atvamzdis
Atraminė plokštė
Švytuojančios eigos nustatymo svirtis
Atraminės plokštės fiksavimo varžtas
Kreipiamasis ratukas
Pjūklelis
Apsauga nuo lietimo
Įrankio griebtuvas
Pjūklelio atblokavimo svirtis
Dulkių nusiurbimo gaubtelis
Atraminės plokštės slydimo plokštelė
Apsauga nuo paviršiaus išdraskymo
Naudojimas pagal paskirtį
Aprašytasis prietaisas yra ranka valdomas, iš elektros tinklo maitinamas siaurapjūklis. Jis skirtas plastikams, medienai ir metalinėms gamybinėms medžiagoms, taip pat gipso ir medienos plaušo plokštėms pjauti.
Prietaise yra sumontuotas dulkių nusiurbimo įrenginiui skirtas nusiurbimo atvamzdis. Dirbant su dulkių nusiurbimo įrenginiu, taip pat būtina sumontuoti gaubtelį.
Su prietaisu dirbkite tik įjungę jį į elektros tinklą, kurio įtampa ir dažnis atitinka reikšmes, nurodytas prietaiso firminėje duomenų lentelėje.
Netinkamas naudojimas
Prietaisą draudžiama naudoti medžių šakoms ir kamienams pjauti.
Prietaisą draudžiama naudoti sveikatai pavojingoms gamybinėms medžiagoms apdirbti.
Prietaisą draudžiama naudoti darbui drėgnoje aplinkoje.
Pjuvenų nupūtimo įtaisas
Švytuokliniame siaurapjūklyje sumontuotas pjuvenų nupūtimo įtaisas.
Pjovimo metu nukreipus dulkių pūtiklio pučiamą oro srovę į pjūklelį, nuo pjovimo linijos nupučiamos dulkės bei pjuvenos.
Judesių dažnis
Judesių dažnį galima nustatyti nustatymo ratuku. Nustatoma nuo 1 padėties (mažas dažnis) iki 6 padėties (didelis dažnis).
Daugiau informacijos apie teisingą nustatymą ieškokite kartu su pjūkleliu pateiktoje instrukcijoje.
4 dydžių švytuoklinis judesys
Dėl 4 dydžių švytuoklinės eigos pjovimo būdą ir kokybę galima tiksliau pritaikyti pjaunamai medžiagai. Vieną iš 4 dydžių galima pasirinkti švytuojančios eigos nustatymo svirtimi.
Kuo švaresnė ir tikslesnė turi būti pjūvio briauna, tuo mažesnį švytavimo dydį reikia pasirinkti. Optimalų nustatymą galima surasti praktiniais bandymais.
Būsena
Reikšmė
0 padėtis
Švytavimo nėra
1 padėtis
Mažas švytavimas
2 padėtis
Vidutinis švytavimas
3 padėtis
Didelis švytavimas
Apsauga nuo paviršiaus išdraskymo
Prietaise gali būti įrengta apsauga nuo paviršiaus išdraskymo.
Pjaunant medienos ruošinius, apsauga nuo paviršiaus išdraskymo saugo nuo paviršiaus išpleišėjimo ir briaunų trupėjimo.
Dulkių nusiurbimas su dulkių nusiurbimo įrenginiu
Dulkių nusiurbimo įrenginys sumažina dulkių sklidimą į aplinką ir didina darbo saugumą: darbo vietoje mažiau dulkių ir pjuvenų, geriau matoma pjūvio linija.
Prijunkite dulkių nusiurbimo įrenginį, kai ilgą laiką pjausite medieną ar kitas daug dulkių keliančias medžiagas.
Naudojant dulkių nusiurbimo įrenginį, taip pat būtina pritaisyti ir gaubtelį.
Tiekiamas komplektas.
Švytuoklinis siaurapjūklis, pjūklelis, apsauga nuo paviršiaus išdraskymo, nusiurbimo adapteris, slydimo plokštelė, vidinio šešiakampio raktas, gaubtelis, naudojimo instrukcija.
Daugiau Jūsų turimam prietaisui skirtų sisteminių reikmenų rasite vietinėje
Hilti Store arba tinklalapyje
www.hilti.group
Techniniai duomenys
Siaurapjūklis
Nominalioji maitinimo įtampa, nominalioji srovė, elektros tinklo dažnis ir / arba nominali vartojamoji galia yra nurodyti Jūsų šaliai galiojančioje firminėje techninių duomenų lentelėje.
Prietaisą maitinant iš generatoriaus arba transformatoriaus, šių įrenginių atiduodamoji galia turi būti bent dvigubai didesnė už prietaiso firminėje duomenų lentelėje nurodytą nominalią vartojamąją galią. Generatoriaus arba transformatoriaus darbinės įtampos reikšmė bet kuriuo metu turi būti prietaiso nominalios maitinimo įtampos +5 % ir -15 % ribose.
WSJ 750-ET
WSJ 750-EB
WSJ 850-ET
WSJ 850-EB
Svoris pagal „EPTA‑Procedure 01/2003“
2,8 kg
2,6 kg
2,7 kg
2,6 kg
Darbinė temperatūra
−17 ℃ …60 ℃
−17 ℃ …60 ℃
−17 ℃ …60 ℃
−17 ℃ …60 ℃
Laikymo temperatūra
−20 ℃ …70 ℃
−20 ℃ …70 ℃
−20 ℃ …70 ℃
−20 ℃ …70 ℃
Maksimalus pjovimo gylis, skirtas statybiniam plienui
10 mm
10 mm
10 mm
10 mm
Maksimalus pjovimo gylis, skirtas medienai
120 mm
120 mm
150 mm
150 mm
Informacija apie triukšmą ir vibracijos reikšmės pagal EN 62841
Šiuose nurodymuose pateiktos garso slėgio ir vibracijos reikšmės yra išmatuotos taikant standartizuotą matavimo metodą ir gali būti naudojamos elektriniams įrankiams palyginti tarpusavyje. Jos taip pat tinka šių veiksnių poveikiui iš anksto įvertinti.
Nurodytieji duomenys yra susieti su pagrindinėmis šio elektrinio įrankio naudojimo sritimis. Jeigu elektrinis įrankis bus naudojamas kitaip, su skirtingais keičiamaisiais įrankiais arba bus nepakankamai techniškai prižiūrimas, šie duomenys gali skirtis nuo nurodytųjų. Tai gali gerokai padidinti šių veiksnių poveikį per visą darbo laikotarpį.
Norint tiksliai įvertinti poveikį, reikėtų įvertinti ir laiką, kai prietaisas yra išjungtas, arba, nors ir įjungtas, juo faktiškai nedirbama. Toks įvertinimas gali smarkiai sumažinti poveikio per visą darbo laikotarpį reikšmę.
Imkitės papildomų saugos priemonių, kad darbuotojas būtų apsaugotas nuo triukšmo ir / arba vibracijos poveikio, pavyzdžiui, reikalaukite tinkamos elektrinio įrankio ir keičiamųjų įrankių techninės priežiūros, pasirūpinkite, kad darbuotojų rankos visada būtų šiltos, užtikrinkite tinkamą darbo organizavimą.
Skleidžiamo triukšmo lygio reikšmės
WSJ 750-ET
WSJ 750-EB
WSJ 850-ET
WSJ 850-EB
Garso galios lygis (LWA)
97 dB(A)
97 dB(A)
97 dB(A)
97 dB(A)
Garso galios lygio paklaida (KWA)
3 dB(A)
3 dB(A)
3 dB(A)
3 dB(A)
Garso slėgio lygis (LpA)
86 dB(A)
86 dB(A)
86 dB(A)
86 dB(A)
Garso slėgio lygio paklaida (KpA)
3 dB(A)
3 dB(A)
3 dB(A)
3 dB(A)
Suminės vibracijų reikšmės
WSJ 750-ET
WSJ 750-EB
WSJ 850-ET
WSJ 850-EB
Vibracijų emisijos reikšmė pjaunant medienos plokštes (ah,B)
8,7 m/s²
12,1 m/s²
8,7 m/s²
10,7 m/s²
Vibracijų emisijos reikšmė pjaunant metalo lakštą (ah,M)
5,2 m/s²
6,6 m/s²
4,2 m/s²
6,6 m/s²
Paklaida (K)
1,5 m/s²
1,5 m/s²
1,5 m/s²
1,5 m/s²
Dulkių modulis
WSJ-DRS
Svoris
0,25 kg
Ilginimo kabelio naudojimas
ĮSPĖJIMAS
Pavojų kelia pažeistas kabelis! Nesilieskite prie maitinimo kabelio, jeigu darbo metu jis buvo apgadintas. aitinimo kabelio kištuką ištraukite iš elektros lizdo.
Nuolat tikrinkite prietaiso maitinimo kabelį; pažeistą kabelį turėtų pakeisti kvalifikuotas specialistas.
Naudokite tik darbo zonai pritaikytą pakankamo skerspjūvio ilginimo kabelį. Priešingu atveju prietaisas gali veikti mažesne galia arba kabelis gali perkaisti.
Reguliariai tikrinkite, ar ilginimo kabelis nepažeistas.
Pažeistą ilginimo kabelį pakeiskite nauju.
Dirbdami lauke, naudokite tik tokius ilginimo kabelius, kurie yra aprobuoti ir atitinkamai paženklinti.
Rekomenduojamus mažiausius skerspjūvius ir didžiausius kabelių ilgius rasite šios dokumentacijos gale kaip QR kodą.
Prieš nustatydami prietaisą ar keisdami reikmenis, maitinimo kabelio kištuką ištraukite iš elektros lizdo.
Laikykitės šioje instrukcijoje ir ant prietaiso pateiktų saugos nurodymų ir įspėjimų.
Pjūklelio įdėjimas
Nuspaudę laikykite pjūklelio atleidimo svirtį.
Pjūklelį (dantimis pjovimo kryptimi) stumkite į įrankio griebtuvą, kol užsifiksuos.
Laikydami pjūklelį taip, kad jaustumėte pasipriešinimą, atleiskite pjūklelį atleidimo mygtuką, kuris turi grįžti į pradinę padėtį.
Pjūklelį patraukite ir įsitikinkite, kad jis gerai užsifiksavo.
Nusiurbimo adapterio uždėjimas
Įstatykite dulkių nusiurbimo adapterį į prietaise esančią angą.
Nusiurbimo adapterį iš apačios įstumkite į prietaisą tiek, kad jis užsifiksuotų.
Prie nusiurbimo adapterio prijunkite dulkių siurblio žarną.
Gaubtelio uždėjimas
Gaubtelį iš priekio stumkite ant prietaiso, kol užsifiksuos.
Švytavimo nustatymas
Dėl 4 dydžių švytuoklinės eigos pjovimo būdą ir kokybę galima tiksliau pritaikyti pjaunamai medžiagai.
4 dydžių švytuoklinę eigą galima nustatyti švytuoklinės eigos reguliavimo svirtimi.
Kuo mažesnis švytuoklinės eigos dydis, tuo smulkesnis ir švaresnis bus pjovimo kraštas.
Optimalų nustatymą galima surasti praktiniais bandymais.
Daugiau informacijos apie teisingą nustatymą ieškokite kartu su pjūkleliu pateiktoje instrukcijoje.
Būsena
Reikšmė
0 padėtis
Švytavimo nėra
1 padėtis
Mažas švytavimas
2 padėtis
Vidutinis švytavimas
3 padėtis
Didelis švytavimas
Judesių dažnio nustatymas
Nustatymo ratuku eigų dažnį nustatykite tarp 1 (mažas) ir 6 (didelis).
Nustatymą pasirinkite tokį, kokio reikia atitinkamam pjūkleliui.
Apsaugos nuo paviršiaus išdraskymo uždėjimas
Funkciją galima naudoti tik su tam skirtais pjūkleliais.
Apsaugą nuo paviršiaus išdraskymo iš apačios spauskite į atraminę plokštę.
Pjovimo kampo reguliavimas
Nuimkite dulkių nusiurbimo atvamzdį.
Atlaisvinkite varžtą.
Atraminę plokštę šiek tiek patraukite į prietaiso priekį.
Nustatykite atraminę plokštę norimu kampu pagal prietaiso skalę.
Varžtą stipriai priveržkite.
Atraminės plokštės perkėlimas
Atlaisvinkite varžtą.
Paspauskite atraminę plokštę iki pat galo.
Varžtą stipriai priveržkite.
Atraminės plokštės slydimo plokštelės montavimas
Naudokite atraminės plokštės slydimo plokštelę, jeigu norite nesubraižyti lengvai besibraižančių medžiagų.
Užkabinkite slydimo plokštelę už priekinio atraminės plokštės krašto.
Spustelėkite slydimo plokštelę link atraminės plokštės taip, kad jis užsifiksuotų.
Darbas
ĮSPĖJIMAS
Pavojų kelia pažeistas kabelis! Darbo metu pažeidę elektros maitinimo arba ilginimo kabelį, nedelsiant atjunkite jį ir prietaisą nuo elektros tinklo. Pažeistų vietų nelieskite!
Visus prijungimo kabelius reguliariai tikrinkite. Pažeistus ilginimo kabelius pakeiskite. Pažeistus elektros maitinimo kabelius leiskite pakeisti profesionaliam elektrikui.
Rekomenduojama naudoti apsauginę nuotėkio relę (RCD), kurios didžiausia išjungimo srovė yra 30 mA.
Dulkių nusiurbimo įrenginio prijungimas
Dulkių nusiurbimo įrenginys sumažina dulkių sklidimą į aplinką ir didina darbo saugumą: darbo vietoje mažiau dulkių ir pjuvenų, geriau matoma pjūvio linija.
Prieš nustatydami prietaisą ar keisdami reikmenis, maitinimo kabelio kištuką ištraukite iš elektros lizdo.
Laikykitės šioje instrukcijoje ir ant prietaiso pateiktų saugos nurodymų ir įspėjimų.
Gaubtelio nuėmimas
Gaubtelį šiek tiek kilstelėkite ir, patraukę į priekį, nuimkite.
Pradinio pjovimo kampo nustatymas
Atlaisvinkite varžtą.
Atraminę plokštę nustatykite 0° kampu.
Paspauskite atraminę plokštę (link prietaiso galo) ir grąžinkite ją atgal į pradinę padėtį.
Varžtą stipriai priveržkite.
Dulkių nusiurbimo įrenginio išmontavimas
Nuo nusiurbimo adapterio atjunkite dulkių siurblio žarną.
Paspauskite dulkių pašalinimo sistemos adapterį žemyn ir ištraukite iš prietaiso.
Pjūklelio išstūmimas
ĮSPĖJIMAS
Sužalojimo pavojus. Nekontroliuojamas pjūklelio išstūmimas gali tapti sužalojimų priežastimi.
Kai pjūklelis išstumiamas, prietaisą laikykite taip, kad pjūklelis negalėtų sužaloti žmonių ar gyvūnų.
Nuspauskite pjūklelio atleidimo svirtį į šoną iki pat galo,
Pjūklelis atsilaisvins ir iškris.
Priežiūra ir einamasis remontas
ĮSPĖJIMAS
Pavojų kelia elektros smūgis! Priežiūra ir einamasis remontas, kai maitinimo kabelio kištukas įstatytas į elektros lizdą, gali tapti sunkių sužalojimų ir nudegimų priežastimi.
Prieš pradedant bet kokius priežiūros ir einamojo remonto darbus, maitinimo kabelio kištuką ištraukti iš elektros lizdo!
Korpusą valyti tik šiek tiek sudrėkinta šluoste. Nenaudoti silikono turinčių priežiūros priemonių, nes jos gali pakenkti plastikinėms detalėms.
Einamasis remontas
ĮSPĖJIMAS
Pavojų kelia elektros smūgis! Netinkamas elektrinių komponentų remontas gali tapti sunkių sužalojimų ir nudegimų priežastimi.
Remontuoti elektrines įrenginio dalis leidžiama tik kvalifikuotiems elektrikams.
Reguliariai tikrinti, ar matomos dalys nėra pažeistos ir ar valdymo elementai veikia nepriekaištingai.
Pažeisto ir / arba turinčio veikimo sutrikimų prietaiso nenaudoti. Nedelsiant kreiptis į Hilti techninės priežiūros centrą dėl remonto.
Baigus techninės priežiūros ir einamojo remonto darbus, sumontuoti visus apsauginius įtaisus ir patikrinti jų veikimą.
Kad eksploatacija būtų patikima, naudokite tik originalias atsargines dalis ir eksploatacines medžiagas. Mūsų aprobuotas atsargines dalis, eksploatacines medžiagas ir reikmenis savo prietaisui rasite vietinėje
Hilti Store arba tinklalapyje
www.hilti.group .
Dulkių surinkimo indo ištuštinimas
ĮSPĖJIMAS
Pavojus dėl dulkių Purtant dulkių nusiurbimo modulį, dulkės gali patekti į orą.
Naudokite respiratorių.
Tuo pat metu spustelėkite abu dulkių surinkimo indo šonuose esančius mygtukus.
Patraukite dulkių surinkimo indą į apačią ir nuimkite nuo prietaiso.
Ištuštinkite dulkių surinkimo indą arba siurbliu išsiurbkite jame esančias dulkes
Nusiurbimo adapterio valymas
Išvalykite nusiurbimo adapterį.
Patikrinkite, ar judančios dalys tinkamai veikia ir niekur nekliūva, ar nėra sulūžusių ir pažeistų dalių, kurios blogintų prietaiso veikimą.
Pjūklelių valymas
Nuo naudotų pjūklelių nuvalykite dervas.
Pjūklelius 24 valandoms sudėkite į indą su žibalu ar įprastine dervų šalinimo priemone.
Transportavimas ir sandėliavimas
Transportavimas
Šio prietaiso netransportuokite su įstatytu įrankiu.
Atkreipkite dėmesį, kad transportuojamas prietaisas būtų saugioje padėtyje.
Po kiekvieno transportavimo tikrinkite, ar matomos dalys nėra pažeistos ir ar valdymo elementai veikia nepriekaištingai.
Sandėliavimas
Šį prietaisą laikykite / sandėliuokite tik su iš elektros lizdo ištrauktu maitinimo kabelio kištuku.
Šį prietaisą laikykite sausoje ir vaikams bei neįgaliotiems asmenims neprieinamoje vietoje.
Po ilgesnio sandėliavimo tikrinkite, ar matomos dalys nėra pažeistos ir ar valdymo elementai veikia nepriekaištingai.
Sutrikimų paieška
Pasitaikius sutrikimų, kurie nėra aprašyti šioje lentelėje arba kurių negalite pašalinti patys, kreipkitės į
Hilti techninės priežiūros centrą.
Sutrikimas
Galima priežastis
Sprendimas
Pjūklelis iškrenta.
Netinkamai užfiksuotas pjūklelis.
Iš naujo įstatykite pjūklelį, įsitikinę, kad įrankio griebtuvas yra visiškai atviras ir kad pjūklelį įstumiate iki pat galo.
Užteršta užspaudimo sistema.
Išvalykite įrankio griebtuvą.
Pjūklelio negalima įstatyti į griebtuvą.
Užteršta užspaudimo sistema.
Išvalykite įrankio griebtuvą.
Prietaisas neįsijungia.
Neprijungtas maitinimo kabelio kištukas.
Patikrinkite, ar maitinimo laidas įjungtas į elektros tinklą.
Netinkamas įrangos utilizavimas gali turėti toliau nurodytas neigiamas pasekmes. Deginant plastikinius elementus, į aplinką patenka žmogaus sveikatai pavojingų nuodingų dujų. Pažeisti ar stipriai įkaitę akumuliatoriai gali sprogti ir sukelti apsinuodijimą, terminius ar cheminius nudegimus arba užteršti aplinką. Lengvabūdiškai ir neapgalvotai utilizuodami, sudarote sąlygas neįgaliotiems asmenims naudoti įrangą ne pagal paskirtį. Kartu šie asmenys gali sunkiai sužaloti save ir kitus bei užteršti aplinką.
Sugedusius akumuliatorius utilizuokite nedelsdami. Juos laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Akumuliatorių neardykite ir nedeginkite.
Atitarnavusius akumuliatorius utilizuokite vadovaudamiesi šalyje galiojančiais teisės aktais arba grąžinkite į Hilti techninės priežiūros centrą.
Hilti prietaisai yra pagaminti iš medžiagų, kurias galima naudoti antrą kartą. Būtina antrinio perdirbimo sąlyga yra tinkamas medžiagų išrūšiavimas. Daugelyje šalių
Hilti priims Jūsų nebenaudojamą prietaisą perdirbti. Apie tai galite pasiteirauti artimiausiame
Hilti techninės priežiūros centre arba savo prekybos konsultanto.
Laikantis Europos direktyvos dėl naudotų elektros ir elektronikos prietaisų ir sprendimo dėl jos įtraukimo į nacionalinius teisės aktus, naudotus elektrinius ir elektroninius prietaisus būtina surinkti atskirai ir pateikti antriniam perdirbimui pagal aplinkosaugos reikalavimus.
Elektrinių ir elektroninių prietaisų neišmeskite į buitinius šiukšlynus!
Daugiau informacijos
RoHS (direktyva dėl pavojingų medžiagų naudojimo ribojimo)Nuorodą į pavojingų medžiagų lentelę rasite šios dokumentacijos gale kaip QR kodą arba adresu: qr.hilti.com/r3076
Gamintojo teikiama garantija
Kilus klausimų dėl garantijos sąlygų, kreipkitės į vietinį Hilti partnerį.
SVARBUS PRANEŠIMAS
Hilti parduotuvė keliasi į naujas patalpasDaugiau informacijos
Klaida!
/contact/sendLiveChatSection.json
/userDetails.json
/contact/callMeBack.json
/contact/sendUsMessage.json
Susisiekite su mumis
Susisiekite su mumis
:
Atsiųskite mums pranešimą
Atsiųskite mums pranešimą
Užpildykite šią formą, jei norite su mums susisiekti.
Thank
You
An e-mail has been sent to our
Customer Service team for follow-up. You will receive a
copy of your request for your records.