Kalba
Techniniai duomenys ATSISIŲSTI PDF (LT) [969 KB]

WSR 900-PE (01)

Originali naudojimo instrukcija

Informacija apie naudojimo instrukciją

Apie šią naudojimo instrukciją

  • Įspėjimas! Prieš pradėdami naudoti prietaisą įsitikinkite, kad perskaitėte ir supratote prie prietaiso pridedamą naudojimo instrukciją, įskaitant instrukcijas, saugos ir įspėjamuosius nurodymus, paveikslėlius ir specifikacijas. Svarbiausia susipažinkite su visomis instrukcijomis, saugos ir įspėjamaisiais nurodymais, paveikslėliais, specifikacijomis be sudėtinėmis dalimis ir funkcijomis. Nesilaikant šio reikalavimo, kyla elektros smūgio, gaisro ir (arba) sunkių sužalojimų pavojus. Vėlesniam naudojimui išsaugokite naudojimo instrukciją, įskaitant visas instrukcijas, saugos ir įspėjamuosius nurodymus.
  • Image alternative prietaisai yra skirti profesionalams, todėl juos naudoti, atlikti jų techninės priežiūros ir remonto darbus leidžiama tik įgaliotam, instruktuotam personalui. Šis personalas turi būti supažindintas su visais galimais pavojais. Neinstruktuoto personalo netinkamai arba ne pagal paskirtį naudojamas prietaisas ir jo priedai gali kelti pavojų.
  • Pridedama naudojimo instrukcija atitinka naujausią technikos lygį spausdinimo momentu. Naujausią versiją visada rasite internetu „Hilti“ prietaisų puslapyje. Sekite nuorodą arba QR kodą šioje naudojimo instrukcijoje, pažymėtą simboliu Image alternative.
  • Kitiems asmenims prietaisą perduokite tik kartu su šia naudojimo instrukcija.

Ženklų paaiškinimas

Įspėjantieji nurodymai

Įspėjantieji nurodymai įspėja apie pavojus, gresiančius eksploatuojant prietaisą. Naudojami tokie signaliniai žodžiai:
PAVOJUS
PAVOJUS !
  • Šis žodis vartojamas norint įspėti apie tiesiogiai gresiantį pavojų, kurio pasekmės yra sunkūs kūno sužalojimai arba žūtis.
ĮSPĖJIMAS
ĮSPĖJIMAS !
  • Šis žodis vartojamas norint įspėti apie galimai gresiantį pavojų, kurio pasekmės gali būti sunkūs kūno sužalojimai arba žūtis.
ATSARGIAI
ATSARGIAI !
  • Šis žodis vartojamas potencialiai pavojingai situacijai žymėti, kai yra kūno sužalojimo arba materialinių nuostolių grėsmė.

Instrukcijoje naudojami simboliai

Šioje instrukcijoje naudojami tokie simboliai:
Image alternative Prieš naudojant, perskaityti instrukciją
Image alternative Naudojimo nurodymai ir kita naudinga informacija
Image alternative Rodo, kad juo paženklintą medžiagą galima perdirbti
Image alternative Elektrinių prietaisų ir akumuliatorių nemesti į buitinius šiukšlynus

Iliustracijose naudojami simboliai

Iliustracijose naudojami šie simboliai:
Image alternative Šie skaitmenys nurodo atitinkamą iliustraciją šios instrukcijos pradžioje
Image alternative Numeravimas nurodo darbinių veiksmų eiliškumą paveikslėlyje ir gali skirtis nuo tekste pateikto darbinių veiksmų numeravimo
Image alternative Pozicijų numeriai naudojami paveikslėlyje Apžvalga – jie nurodo skyrelyje Prietaiso vaizdas esančių paaiškinimų numerius
Image alternative Šiuo ženklu siekiama atkreipti ypatingą dėmesį į naudojimąsi šiuo prietaisu.

Specifiniai prietaiso simboliai

Simboliai ant prietaiso

Ant prietaiso naudojami šie simboliai:
Image alternative Judesių skaičius per minutę
Image alternative Judesių skaičius
Image alternative Kintamoji srovė
Image alternative Su dviguba izoliacija
Image alternative Hercas
Image alternative Voltas
Image alternative Amperas
Image alternative Užblokuota
Image alternative Atblokuota

Sauga

Bendrieji saugos nurodymai dirbantiems su elektriniais įrankiais

Image alternative ĮSPĖJIMAS Perskaitykite visus ant šio elektrinio įrankio esančius saugos nurodymus, instrukcijas, paveikslėlius ir techninius duomenis. Šių nurodymų nesilaikymas gali tapti elektros smūgio, gaisro ir / arba sunkių sužalojimų priežastimi.
Išsaugokite visus saugos nurodymus ir instrukcijas, kad galėtumėte į juos pažvelgti ateityje.
Saugos nurodymuose vartojama sąvoka „elektrinis įrankis“ apibrėžiami iš elektros tinklo maitinami elektriniai įrankiai (turintys maitinimo kabelį) ir iš akumuliatoriaus maitinami elektriniai įrankiai (be maitinimo kabelio).
Sauga darbo vietoje
  • Pasirūpinkite, kad darbo vieta visada būtų švari ir gerai apšviesta. Netvarkinga ar blogai apšviesta darbo vieta gali tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi.
  • Nenaudokite elektrinio įrankio sprogioje aplinkoje, kurioje yra degių skysčių, dujų arba dulkių. Veikiantys elektriniai įrankiai kibirkščiuoja, ir kibirkštys gali uždegti dulkes arba susikaupusius garus.
  • Dirbdami su elektriniu įrankiu, neleiskite darbo zonoje būti vaikams ir pašaliniams asmenims. Atitraukę dėmesį nuo darbo, galite nebesuvaldyti prietaiso.
Apsauga nuo elektros
  • Prietaiso maitinimo kabelio kištukas turi atitikti elektros lizdo tipą. Kištuko jokiu būdu negalima keisti. Nenaudokite tarpinių kištukų kartu su elektriniais įrankiais, turinčiais apsauginį įžeminimą. Nepakeisti kištukai ir tinkami elektros lizdai mažina elektros smūgio riziką.
  • Venkite kūno kontakto su įžemintais paviršiais, pvz., vamzdžiais, šildytuvais, viryklėmis ir šaldytuvais. Kai žmogaus kūnas yra įžemintas, padidėja elektros smūgio tikimybė.
  • Elektrinius įrankius saugokite nuo lietaus ir drėgmės. Į elektrinį įrankį patekus vandens, padidėja elektros smūgio rizika.
  • Nenaudokite elektros maitinimo kabelio ne pagal paskirtį, t. y. neneškite elektrinio įrankio paėmę už kabelio, nekabinkite jo ant kabelio, netraukite už kabelio, norėdami ištraukti kištuką iš elektros lizdo. Elektros maitinimo kabelį saugokite nuo karščio, alyvos, aštrių briaunų ar judančių dalių. Pažeisti arba susipynę elektros maitinimo kabeliai didina elektros smūgio riziką.
  • Jei su elektriniu įrankiu dirbate lauke, naudokite tik tokius ilginimo kabelius, kurie tinka ir lauko darbams. Naudojant lauko darbams tinkančius ilginimo kabelius, mažėja elektros smūgio rizika.
  • Jeigu elektrinio įrankio naudojimo drėgnoje aplinkoje negalima išvengti, į elektros tinklą jį junkite per apsauginę nuotėkio relę. Apsauginė nuotėkio relė mažina elektros smūgio riziką.
Žmonių sauga
  • Dirbdami su elektriniu įrankiu, būkite atidūs, sutelkite dėmesį į darbą ir vadovaukitės sveika nuovoka. Elektrinio įrankio nenaudokite, jeigu esate pavargę arba apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, alkoholio ar vaistų. Neatidumo akimirka dirbant su elektriniu įrankiu gali tapti rimtų sužalojimų priežastimi.
  • Naudokite asmenines apsaugos priemones ir visuomet užsidėkite apsauginius akinius. Naudojant asmenines apsaugos priemones, pvz., respiratorių, neslystančius apsauginius batus, apsauginį šalmą, ausines ir kt., priklausomai nuo elektrinio įrankio tipo ir naudojimo, mažėja rizika susižaloti.
  • Saugokitės, kad neįjungtumėte prietaiso atsitiktinai. Prieš prijungdami prie elektros maitinimo tinklo, įdėdami akumuliatorių, imdami į rankas ar nešdami, įsitikinkite, kad elektrinis įrankis yra išjungtas. Jeigu nešdami elektrinį įrankį pirštą laikysite ant jungiklio arba įrankį įjungsite į elektros tinklą tuomet, kai jungiklis nėra išjungtas, gali įvykti nelaimingas atsitikimas.
  • Prieš įjungdami elektrinį įrankį, pašalinkite iš jo reguliavimo įrankius ar veržlinius raktus. Besisukančioje prietaiso dalyje esantis įrankis ar paliktas raktas gali tapti sužalojimų priežastimi.
  • Venkite nepatogių kūno padėčių. Dirbdami stovėkite tvirtai ir visada išlaikykite kūno pusiausvyrą. Taip galėsite geriau kontroliuoti elektrinį įrankį netikėtose situacijose.
  • Vilkėkite tinkamą aprangą. Nevilkėkite plačių drabužių, nesidėkite papuošalų. Saugokite plaukus, drabužius ir pirštines nuo besisukančių prietaiso dalių. Laisvus drabužius, papuošalus ir ilgus plaukus gali įtraukti besisukančios prietaiso dalys.
  • Jei yra numatyta galimybė prijungti dulkių nusiurbimo ar surinkimo įrenginius, visada įsitikinkite, kad jie yra prijungti ir tinkamai naudojami. Naudojant dulkių nusiurbimo įrenginį, gali sumažėti dulkių keliama grėsmė.
  • Neturėkite iliuzijų, kad visada esate saugūs, ir, skaitydami naudojimo instrukcijas, nepraleiskite skyrelių apie saugų darbą su elektriniais įrankiais, net jeigu per ilgus naudojimo metus esate su savo elektriniu įrankiu susipažinę. Neatsargus veiksmas per sekundės dalį gali tapti sunkių sužalojimų priežastimi.
Elektrinio įrankio naudojimas ir elgesys su juo
  • Prietaiso neperkraukite. Naudokite Jūsų darbui tinkamą elektrinį įrankį. Su tinkamu elektriniu įrankiu dirbsite geriau ir saugiau, jei neviršysite nurodytos galios.
  • Nenaudokite elektrinio įrankio su sugedusiu jungikliu. Elektrinis įrankis, kurio nebegalima įjungti ar išjungti, yra pavojingas ir jį reikia remontuoti.
  • Prieš prietaisą nustatydami, keisdami reikmenis ar tiesiog padėdami į šalį, visuomet ištraukite maitinimo kabelio kištuką iš elektros lizdo ir / arba iš prietaiso išimkite akumuliatorių. Ši atsargumo priemonė leis išvengti netikėto elektrinio įrankio įsijungimo.
  • Nenaudojamus elektrinius įrankius saugokite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Neleiskite prietaisu naudotis asmenims, kurie nėra su juo susipažinę arba nėra perskaitę šios instrukcijos. Elektriniai įrankiai yra pavojingi, kai juos naudoja patirties neturintys asmenys.
  • Elektrinius įrankius ir reikmenis rūpestingai prižiūrėkite. Tikrinkite, ar judančios elektrinio įrankio dalys tinkamai funkcionuoja ir niekur nekliūva, ar nėra sulūžusių ir pažeistų dalių, kurios blogintų įrankio veikimą. Prieš naudojimą pažeistos prietaiso dalys turi būti suremontuotos. Blogai prižiūrimi elektriniai įrankiai yra daugelio nelaimingų atsitikimų priežastis.
  • Pjovimo įrankiai visuomet turi būti aštrūs ir švarūs. Rūpestingai prižiūrėti pjovimo įrankiai su aštriomis pjovimo briaunomis mažiau stringa ir yra lengviau valdomi.
  • Elektrinį įrankį, reikmenis, keičiamuosius įrankius ir t. t. naudokite pagal šias instrukcijas. Taip pat atsižvelkite į darbo sąlygas ir atliekamo darbo pobūdį. Elektrinius įrankius naudojant ne pagal paskirtį, gali kilti pavojingos situacijos.
  • Prižiūrėkite rankenas, kad jos ir jų laikymo paviršiai visada būtų sausi, švarūs ir neriebaluoti. Slidžios rankenos ir jų laikymo paviršiai negali užtikrinti elektrinio įrankio saugaus naudojimo ir valdymo kontrolės nenumatytose situacijose.
Techninė priežiūra
  • Savo elektrinį įrankį patikėkite remontuoti tik kvalifikuotam specialistui, tam jis turi naudoti tik originalias atsargines dalis. Taip galima užtikrinti, kad bus išlaikytas elektrinio įrankio naudojimo saugumas.

Saugos nurodymai dirbantiems su pjūklais, kurių pjūklelis juda pirmyn ir atgal

  • Vykdydami darbus, kurių metu keičiamasis įrankis gali liesti paslėptus elektros laidus ar nuosavą elektros maitinimo kabelį, elektrinį įrankį laikykite tik paėmę už izoliuotų rankenų paviršių. Dėl kontakto su laidais, kuriais teka elektros srovė, metalinėse prietaiso dalyse taip pat gali atsirasti įtampa, todėl kyla elektros smūgio pavojus.
  • Ruošinį veržtuvais ar kokiu nors kitokiu būdu pritvirtinkite ir užfiksuokite ant stabilaus pagrindo. Jeigu ruošinį laikote tik ranka ar atrėmę į kūną, jis išlieka paslankus, todėl galite nesuvaldyti prietaiso.

Papildomi saugos nurodymai vykdantiems pjovimo darbus

Žmonių sauga
  • Nekiškite rankų į pjovimo zoną ir prie pjūklelio. Antrąja ranka laikykite papildomą rankeną arba variklio korpusą. Kai pjūklą laiko abi rankos, pjūklelis jų sužaloti negali.
  • Prietaisą naudokite tik tada, kai jis yra techniškai tvarkingas.
  • Prietaisą draudžiama keisti ar kitaip juo manipuliuoti.
  • Nelieskite besisukančių prietaiso dalių – susižalojimo pavojus!
  • Apsaugines pirštines mūvėkite ir keisdami įrankį. Liesdami keičiamąjį įrankį, galite susipjaustyti ir nusideginti rankas.
  • Prieš pradėdami dirbti, nustatykite darbo metu kilsiančių dulkių kenksmingumo klasę. Naudokite licencijuotą statybinį dulkių siurblį, atitinkantį apsaugos klasę pagal vietoje galiojančias apsaugos nuo dulkių normas. Tam tikrų medžiagų, pvz., dažų, kuriuose yra švino junginių, kai kurių medienos rūšių, betono / mūro / akmens, kuriuose yra kvarco ir kitų mineralų, taip pat metalo dulkės gali būti kenksmingos sveikatai.
  • Pasirūpinkite, kad darbo vieta būtų gerai vėdinama, ir, jeigu reikia, užsidėkite atitinkamoms dulkėms skirtą kvėpavimo takus saugančią kaukę. Liečiamos ar įkvėptos tokios dulkės darbuotojui ar arti jo esantiems asmenims gali sukelti alergines reakcijas ir / arba kvėpavimo takų susirgimus. Medžiagas, kuriose yra asbesto, leidžiama apdoroti tik specialistams.
  • Nekiškite rankų po pjaunamu ruošiniu.
  • Prietaisą tvirtai laikykite abiem rankomis paėmę už tam skirtų rankenų ir rankas laikykite tokioje padėtyje, kad galėtumėte pasipriešinti atatrankos jėgoms.
  • Rankenos visada turi būti sausos ir švarios.
  • Visada būkite pjūklelio šone, dirbant Jūsų kūnas neturi būti pjūklelio linijoje. Veikiant atatrankos jėgai pjūklas gali staiga pajudėti atgal!
  • Jei pjūklelis stringa arba Jūs nutraukiate darbus, išjunkite pjūklą ir ramiai palaikykite ruošinyje, kol pjūklelis visiškai sustos. Niekada nebandykite išimti pjūklą iš ruošinio arba traukti jį atgal, kol pjūklelis dar juda, gali kilti atatranka.
  • Jei norite iš naujo įjungti pjūklą, kuris yra ruošinyje, nustatykite pjūklelį pjovimo plyšyje ir patikrinkite, ar pjūklelio dantys neužstrigę ruošinyje.
  • Ypač atsargiai pjaukite angas sienose ar kitose mažai žinomose vietose. Iš viršaus įleidžiamas pjūklelis gali paliesti paslėptus objektus, užsiblokuoti ir sukelti atatranką.
Apsauga nuo elektros
  • Prieš pradėdami dirbti, patikrinkite, ar darbo zonoje nėra paslėptų elektros laidų, dujų ar vandentiekio vamzdžių. Netyčia pažeidus elektros kabelį, išorinėse metalinėse prietaiso dalyse gali atsirasti įtampa, kelianti elektros smūgio pavojų.
  • Vykdydami darbus, kurių metu keičiamasis įrankis gali paliesti paslėptus elektros laidus, prietaisą laikykite paėmę už izoliuotų rankenų paviršių. Dėl kontakto su laidais, kuriais teka elektros srovė, metalinėse prietaiso dalyse taip pat gali atsirasti įtampa, todėl kyla elektros smūgio pavojus.

Papildomi saugos nurodymai

  • Prietaisą naudokite tik tada, kai jis yra techniškai tvarkingas.
  • Prietaisą draudžiama keisti ar kitaip juo manipuliuoti.
  • Nenaudokite atšipusių arba pažeistų pjūklelių. Dėl jų padidėja trintis, pjūklelis stringa, ir atsiranda atatrankos jėga.
  • Prieš pradėdami dirbti, patikrinkite, ar darbo zonoje nėra paslėptų elektros laidų, dujų ar vandentiekio vamzdžių. Netyčia pažeidus elektros kabelį, išorinėse metalinėse prietaiso dalyse gali atsirasti įtampa, kelianti elektros smūgio pavojų.
  • Ruošinį stabiliai užfiksuokite. Pjaunamo ruošinio niekada nelaikykite rankoje arba ant kojų.
  • Prietaisą įjunkite tik darbinėje padėtyje.
  • Dirbdami prietaisą visada stumkite nuo kūno.
  • Dirbkite su saikinga spaudimo jėga ir pasirinkite tinkamą pjovimo greitį, ypač pjaudami didelio skersmens vamzdžius. Tai leis išvengti prietaiso perkaitimo.
  • Pjaudami vamzdynus įsitikinkite, kad juose nebėra skysčių. Jeigu reikia, vamzdžius ištuštinkite.
  • Pjaustydami vamzdynus, prietaisą laikykite aukščiau pjaunamo vamzdžio. Prietaisas nėra apsaugotas nuo drėgmės prasiskverbimo. Ištekantis skystis gali prietaise sukelti trumpąjį jungimą.
  • Niekada nepjaukite nežinomų medžiagų ir nežinomose vietose, nuo pjūvio linijos viršuje ir apačioje pašalinkite kliūtis. Atsitrenkęs į kokį nors daiktą, pjūklelis gali sukelti atatranką.
  • Apsaugines pirštines mūvėkite ir keisdami įrankį. Liesdami keičiamąjį įrankį, galite susipjaustyti ir nusideginti rankas.
  • Laikykitės gamintojo nurodymų dėl pjūklelių naudojimo ir saugojimo.
  • Naudotojas ir šalia esantys asmenys darbo su prietaisu metu turi užsidėti tinkamus apsauginius akinius, apsauginį šalmą, ausines, mūvėti apsaugines pirštines ir užsidėti lengvą respiratorių.
  • Niekada nenaudokite prietaiso be sumontuotos rankų apsaugos. Įrankio fiksatoriaus / įrankio griebtuvo dangčio negalima naudoti vietoje rankenos. Įrankio fiksatorius / įrankio griebtuvas gali sužaloti.
  • Prietaisas prispaudimo trinkele turi būti prispaustas prie apdirbamo ruošinio. Tai užtikrina optimalų ir saugų darbą.
  • Visada naudokite tokio ilgio pjūklelius, kurie eigos metu už ruošinio ribų išsikiša ne mažiau kaip 40 mm. Tai leis išvengti stiprios atatrankos.

Aprašymas

Prietaiso vaizdas

Image alternative
  1. Įrankio fiksatorius / įrankio griebtuvas
  2. Švytuojančios eigos jungiklis
  3. Judesių skaičiaus reguliatorius
  4. Transportinės apsaugos įtaisas
  5. Valdymo jungiklis
  6. Firminė duomenų lentelė
  7. Variklis
  8. Pavara
  9. Priekinė paėmimo zona (rankų apsauga)
  10. Rankų apsauga
  11. Prispaudimo trinkelės padėties keitimo mygtukas
  12. Prispaudimo trinkelė
  13. Pjūklelis

Naudojimas pagal paskirtį

Aprašytasis prietaisas yra tiesinis pjūklas. Jis yra skirtas metalui, plastikui, medienai ir į medieną panašioms gamybinėms medžiagoms pjaustyti.

Prietaisas yra numatytas valdyti abiem rankomis.

Netinkamas naudojimas

Prietaisu nepjaukite plytų, betono, akytojo betono, gamtinių akmenų arba keraminių čerpių.
Prietaisu nepjaukite vamzdžių, kuriuose yra skysčių.

Tiekiamas komplektas

Tiesinis pjūklas, pjūklelis, naudojimo instrukcija.
Kad eksploatacija būtų patikima, naudokite tik originalias atsargines dalis ir eksploatacines medžiagas. Mūsų aprobuotas atsargines dalis, eksploatacines medžiagas ir reikmenis savo prietaisui rasite vietinėje Hilti atstovybėje arba tinklalapyje www.hilti.com

Techniniai duomenys

Gaminio savybės

Nominalioji maitinimo įtampa, nominalioji srovė, dažnis ir nominali vartojamoji galia yra nurodyti Jūsų šaliai galiojančioje firminėje duomenų lentelėje.
Prietaisą maitinant iš generatoriaus arba transformatoriaus, šių įrenginių atiduodamoji galia turi būti bent dvigubai didesnė už prietaiso firminėje duomenų lentelėje nurodytą nominalią vartojamąją galią. Generatoriaus arba transformatoriaus darbinės įtampos reikšmė bet kuriuo metu turi būti prietaiso nominalios maitinimo įtampos +5 % ir -15 % ribose.

WSR 900-PE
Prietaiso karta
01
Svoris pagal „EPTA Procedure-01“
3,6 kg
Eigų dažnis
0 aps./min. … 2 700 aps./min.
Judesio eigos ilgis
32 mm

Informacija apie triukšmą ir vibracijos reikšmės

Šiuose nurodymuose pateiktos garso slėgio ir vibracijos reikšmės yra išmatuotos taikant standartizuotą matavimo metodą ir gali būti naudojamos elektriniams įrankiams palyginti tarpusavyje. Jos taip pat tinka šių veiksnių poveikiui iš anksto įvertinti.
Nurodytieji duomenys yra susieti su pagrindinėmis šio elektrinio įrankio naudojimo sritimis. Jeigu elektrinis įrankis bus naudojamas kitaip, su skirtingais keičiamaisiais įrankiais arba bus nepakankamai techniškai prižiūrimas, šie duomenys gali skirtis nuo nurodytųjų. Tai gali gerokai padidinti šių veiksnių poveikį per visą darbo laikotarpį.
Norint tiksliai įvertinti poveikį, reikėtų įvertinti ir laiką, kai elektrinis prietaisas yra išjungtas, arba, nors ir įjungtas, juo faktiškai nedirbama. Toks įvertinimas gali smarkiai sumažinti poveikio per visą darbo laikotarpį reikšmę.
Imkitės papildomų saugos priemonių, kad darbuotojas būtų apsaugotas nuo triukšmo ir / arba vibracijos poveikio, pavyzdžiui, reikalaukite tinkamos elektrinio įrankio ir keičiamųjų įrankių techninės priežiūros, pasirūpinkite, kad darbuotojų rankos visada būtų šiltos, užtikrinkite tinkamą darbo organizavimą.
Išsamios informacijos apie čia taikomų EN 62841 standartų versijas rasite atitikties deklaracijos vaizde.
Informacija apie triukšmą

WSR 900-PE
Garso galios lygis (LWA)
99 dB(A)
Garso stiprumo lygio paklaida (KWA)
5 dB(A)
Garso slėgio lygis (LpA)
91 dB(A)
Garso slėgio lygio paklaida (KpA)
5 dB(A)
Informacija apie vibraciją

WSR 900-PE
Vibracijų emisijos reikšmė pjaunant medienos drožlių plokštes (ah, B)
15,7 m/s²
Vibracijų emisijos reikšmė pjaunant medines sijas (ah, WB)
22,8 m/s²
Paklaida (medinės sijos) (K)
2,8 m/s²
Paklaida (medienos drožlių plokštės) (K)
1,5 m/s²

Naudojimas

Pjūklelio įdėjimas

Naudokite tik pjūklelius su 1/2" kotu.
Image alternative
  1. Patikrinkite, ar įrankio kotas yra švarus ir šiek tiek pateptas tepalu.
    • Jei reikia, kotą nuvalykite ir patepkite tirštuoju tepalu.
  2. Įrankio griebtuvo fiksavimo įvorę pasukite prieš laikrodžio rodyklę ir ją laikykite.
  3. Pjūklelį iš priekio įstumkite į įrankio griebtuvą.
  4. Fiksavimo įvorę atleiskite.
    • Fiksavimo įvorė girdimai užsifiksuoja.
  5. Pjūklelį patraukite ir patikrinkite, ar jis užsifiksavo.

Pjūklelio išėmimas

Image alternative
  1. Įrankio griebtuvo fiksavimo įvorę pasukite pagal laikrodžio rodyklę ir ją laikykite.
  2. Traukdami pirmyn, išimkite pjūklelį iš įrankio griebtuvo.
  3. Fiksavimo įvorę atleiskite.

Prispaudimo trinkelės padėties reguliavimas

Keičiant prispaudimo trinkelės padėtį, galima optimaliai išnaudoti pjūklelio ilgį ir geriau pasiekti kampus. Prispaudimo trinkelė fiksuojama 6 mm (¹⁵/₆") žingsniu.
Prietaisui veikiant, prispaudimo trinkelės padėties nekeiskite.
Image alternative
  1. Maitinimo kabelio kištuką ištraukite iš elektros lizdo.
  2. Išimkite pjūklelį.
  3. Nuspauskite ir laikykite nuspaudę prispaudimo trinkelės fiksavimo mygtuką.
  4. Prispaudimo trinkelę pastumkite į norimą padėtį.
  5. Atleiskite prispaudimo trinkelės fiksavimo mygtuką.
  6. Prispaudimo trinkelę patraukite ir patikrinkite, ar ji užsifiksavo.

Šoninės rankenos montavimas

Image alternative
  1. Maitinimo kabelio kištuką ištraukite iš elektros lizdo.
  2. Išimkite pjūklelį.
  3. Adapterį iš viršaus sumontuokite ant priekinės rankenos.
  4. Šoninę rankeną stumkite per įrankio griebtuvą ir užmaukite ant adapterio.
  5. Šoninę rankeną užfiksuokite fiksavimo varžtu.

Šoninės rankenos padėties nustatymas

Image alternative
  1. Maitinimo kabelio kištuką ištraukite iš elektros lizdo.
  2. Atsukite šoninės rankenos fiksavimo varžtą.
  3. Nustatykite šoninę rankeną į reikiamą padėtį.
  4. Šoninę rankeną užfiksuokite fiksavimo varžtu.

Įjungimas ir išjungimas

ĮSPĖJIMAS
Sužalojimo pavojus dėl iš inercijos tebejudančio pjūklelio !
  • Prietaisą nukelkite nuo ruošinio tik tada, kai jis visiškai sustoja.
  • Prieš prietaisą padėdami, palaukite, kol jis visiškai sustos.
  1. Norėdami įjungti tiesinį pjūklą, spauskite transportinės apsaugos įtaisą ir valdymo jungiklį.
  2. Norėdami išjungti tiesinį pjūklą, atleiskite valdymo jungiklį.

Švytavimo funkcijos įjungimas ir išjungimas

Naudojant švytavimo funkciją, galima padidinti tam tikrų medžiagų, pvz., medienos ruošinių, pjovimo našumą.
Į švytavimo funkciją perjunkite tik tada, kai prietaisas neveikia.
Image alternative
  • Švytavimo funkciją įjunkite arba išjunkite švytuojančios eigos jungiklį nustatydami į atitinkamą galinę padėtį.

Vamzdžių pjovimo adapterio įdėjimas

Image alternative
  1. Maitinimo kabelio kištuką ištraukite iš elektros lizdo.
  2. Išimkite pjūklelį.
  3. Išmontuokite prispaudimo trinkelę laikydami nuspaustą fiksavimo mygtuką ir ištraukdami prispaudimo trinkelę.
  4. Vamzdžių pjovimo adapterį įstumkite į kreipiamąją ir sumontuokite pjūklelį.
  5. Vamzdžių pjovimo adapterį patraukite ir patikrinkite, ar jis užsifiksavo.
  6. Visiškai atidarykite vamzdžių pjovimo adapterio sraigtinį veržtuvą.
  7. Vamzdžių pjovimo adapterio grandinę apsukite aplink ruošinį ir įkabinkite į ją adapterį.
    Tarp pjūklo ir fiksavimo varžto turi būti 45° kampas.

Judesių skaičiaus nustatymas

Rekomenduojamą judesių skaičiaus nustatymą pasižiūrėkite naudojimo lentelėje.
Image alternative
  1. Sukdami judesių skaičiaus reguliatorių, nustatykite judesių skaičių nuo 1 (mažas) iki 6 (didelis).
  2. Paspauskite valdymo jungiklį.
    • Nusistatys pasirinktas judesių skaičius.

Judesių skaičiaus nustatymas

Apdirbamoji medžiaga
Rekomenduojamas judesių skaičiaus nustatymas
Mediena
5–6
Mediena su vinimis
5–6
Vidaus apdaila, sausoji statyba
3–4
Plastikas
3–4
Plienas
2–3
Spalvotieji metalai
2–3
Lengvieji metalai
2–3
Nerūdijantis plienas
1

Įleidžiamasis pjovimas

ĮSPĖJIMAS
Sužalojimo pavojus. Pavojų kelia atatranka.
  • Vykdydami įleidžiamuosius pjūvius, apsaugokite kitoje pusėje esančią zoną. Naudokite tik tinkamus (kiek galima trumpesnius) pjūklelius.
Įleidžiamojo pjovimo būdą naudokite tik minkštoms medžiagoms ir naudodami trumpus pjūklelius. Jūs turite galimybę prietaisą naudoti dviejose skirtingose įleidžiamojo pjovimo padėtyse: normalioje ir atvirkštinėje.
Image alternative
  1. Prietaisą AVR prispaudimo trinkelės priekine briauna pridėkite prie ruošinio.
  2. Paspauskite transportinės apsaugos įtaisą.
  3. Paspauskite valdymo jungiklį.
  4. Prietaisą tvirtai prispauskite prie ruošinio ir, mažindami posvyrio kampą, įgilinkite pjūklelį į apdirbamą medžiagą.
    Svarbu, kad, prieš prispaudžiant pjūklelį prie ruošinio, prietaisas jau veiktų, nes priešingu atveju jis gali užsiblokuoti.
  5. Kai pjūkleliu perversite ruošinį, tada prietaisą vėl nustatykite į normalią darbinę padėtį (kai prispaudimo trinkelė visu plotu prispausta prie ruošinio) ir toliau pjaukite išilgai pjūvio linijos.

Priežiūra ir einamasis remontas

Priežiūra ir einamasis remontas

ĮSPĖJIMAS
Pavojų kelia elektros smūgis! Priežiūra ir einamasis remontas, kai maitinimo kabelio kištukas įstatytas į elektros lizdą, gali tapti sunkių sužalojimų ir nudegimų priežastimi.
  • Prieš pradedant bet kokius priežiūros ir einamojo remonto darbus, maitinimo kabelio kištuką ištraukti iš elektros lizdo!
Priežiūra
  • Atsargiai pašalinti prilipusius nešvarumus.
  • Vėdinimo plyšius atsargiai valyti sausu šepečiu.
  • Korpusą valyti tik šiek tiek sudrėkinta šluoste. Nenaudoti silikono turinčių priežiūros priemonių, nes jos gali pakenkti plastikinėms detalėms.
Einamasis remontas
ĮSPĖJIMAS
Pavojų kelia elektros smūgis! Netinkamas elektrinių komponentų remontas gali tapti sunkių sužalojimų ir nudegimų priežastimi.
  • Remontuoti elektrines įrenginio dalis leidžiama tik kvalifikuotiems elektrikams.
  • Reguliariai tikrinti, ar matomos dalys nėra pažeistos ir ar valdymo elementai veikia nepriekaištingai.
  • Pažeisto ir / arba turinčio veikimo sutrikimų prietaiso nenaudoti. Nedelsiant kreiptis į Hilti techninės priežiūros centrą dėl remonto.
  • Baigus techninės priežiūros ir einamojo remonto darbus, sumontuoti visus apsauginius įtaisus ir patikrinti jų veikimą.
Kad eksploatacija būtų patikima, naudokite tik originalias atsargines dalis ir eksploatacines medžiagas. Mūsų aprobuotas atsargines dalis, eksploatacines medžiagas ir reikmenis savo prietaisui rasite vietinėje Hilti Store arba tinklalapyje www.hilti.group .

Pagalba sutrikus veikimui

Pasitaikius sutrikimų, kurie nėra aprašyti šioje lentelėje arba kurių negalite pašalinti patys, kreipkitės į Hilti techninės priežiūros centrą.

Sutrikimų paieška

Sutrikimas
Galima priežastis
Sprendimas
Prietaisas nepasileidžia.
Nutrūko elektros energijos tiekimas.
  • Prie tinklo prijunkite kitą elektrinį prietaisą ir patikrinkite jo veikimą.
Pažeistas elektros maitinimo kabelis arba kištukas.
  • Prietaisą pristatykite remontuoti į Hilti techninės priežiūros centrą.
Valdymo jungiklio defektas.
  • Prietaisą pristatykite remontuoti į Hilti techninės priežiūros centrą.
Prietaisui nepakanka galios.
Per ilgas ilginimo kabelis arba per mažas jo laidų skerspjūvio plotas.
  • Naudokite tik atitinkamai darbo zonai pritaikytą, reikiamo skersmens ilginimo laidą.
Ne iki galo nuspaustas valdymo jungiklis.
  • Valdymo jungiklį spauskite iki galo.
Pjūklelio negalima išimti iš įrankio griebtuvo.
Fiksavimo įvorė pasukta ne iki atramos.
  • Fiksavimo įvorę pasukite iki atramos ir pjūklelį išimkite.
Švytavimo funkcija nereaguoja
Švytuojančios eigos jungiklis nenustatytas į švytavimo funkcijos padėtį.
  • Švytuojančios eigos jungiklis nustatyti į švytavimo funkcijos padėtį. Švytavimo funkcijos veikimas yra jaučiamas tik pjaunant.
Prispaudimo trinkelės arba vamzdžių pjovimo adapterio nepavyksta nuimti
Trukdo pjūklelis.
  • Išimkite pjūklelį, paskui prispaudimo trinkelę.
Mygtukas nuspaustas ne iki galo.
  • Mygtuką nuspausti iki galo ir išimti pjūklelį.

Utilizavimas

Image alternative Hilti prietaisai yra pagaminti iš medžiagų, kurias galima naudoti antrą kartą. Būtina antrinio perdirbimo sąlyga yra tinkamas medžiagų išrūšiavimas. Daugelyje šalių Hilti priims Jūsų nebenaudojamą prietaisą perdirbti. Apie tai galite pasiteirauti artimiausiame Hilti techninės priežiūros centre arba savo prekybos konsultanto.
Image alternative
  • Elektrinių įrankių, elektroninių prietaisų ir akumuliatorių neišmeskite į buitinius šiukšlynus!

Gamintojo teikiama garantija

  • Kilus klausimų dėl garantijos sąlygų, kreipkitės į vietinį Hilti partnerį.

Atitikties deklaracija

Atitikties deklaracijaGamintojas prisiimdamas visą atsakomybę pareiškia, kad čia aprašytas prietaisas atitinka galiojančių įstatymų ir standartų reikalavimus.
Techninė dokumentacija saugoma čia:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Prietaiso duomenys
Tiesinis pjūklas
WSR 900-PE
Karta
01
Serijos Nr.
1‒99999999999
Image alternative