KAIP ATLIKTI ĮDĖTINĖS ARMATŪROS PROJEKTAVIMO DARBUS?

Armatūros projektavimo centras

Hilti post installed rebar HIT-RE 500

Visi mūsų gaminiai yra sukurti remiantis „Eurocode 2“ ir TR023.

Tačiau „Hilti“ kelia sau dar griežtesnius reikalavimus.

Mes sukūrėme gausybę unikalaus dizaino koncepcijų, kad statyba su įdėtine armatūra ir betonu taptų dar ekonomiškesnė. Ir viskas pagrįsta vienu paprastu principu – mūsų naujausi produktai yra pagrįsti naujovėmis ir gali padėti jums naujais, patobulintais ir įdomiais būdais.

„HILTI“ ARMATŪROS PROJEKTAVIMO SPRENDIMAI

Mes sukūrėme sprendimus statybai su įdėtine armatūra, kurie atitinka betoninės statybos kodekso apribojimus.

Trumpesnis inkaravimo ilgis

 

Tai vienas dažniausių įdėtinės armatūros taikymo būdų, apimantis naujų elementų prijungimą prie senųjų konstrukcijų.

Laikantis konstrukcinio betono reikalavimų, įbetonuotų strypų sukibimo stipris yra ribojamas net ir tada, kai betono dangos gylis yra atitinkamas.

Dėl šios priežasties tam tikrose vietose, pvz., sienose, kuriose dažnai ribojamas inkaravimo gylis, naudojami sulituoti skersiniai tvirtinimai ar kabliai, skirti kompensuoti sumažėjusį inkaravimo gylį.

Mūsų ir mūsų partnerių moksliniai tyrimai parodė, kad strypų, tvirtinamų naudojant „Hilti“ klijuojamąjį skiedinį, sukibimo stipris yra didesnis nei įmontuojamų strypų, naudojamų atitinkamoje betono dangoje.

„Hilti HIT“ armatūros projektavimo metodas sukurtas pasitelkiant šį didesnį sukibimo stiprį, siekiant sumažinti inkaravimo atitinkamoje betono dangoje gylį iki 70 % palyginti su skaičiais, pateiktais statybų įstatymuose.

Eurocode 2 sprendimas

„Hilti HIT“ armatūros projektavimo metodas

Standžiosios jungtys su tiesiais strypais

 

Norint padidinti standžiųjų jungčių, pvz., jungiančių sienas su plokštėmis, sijas su plokštėmis, sijas su sienomis, stulpus su pamatais, atsparumą, reikalinga lenkta ar perlenkta armatūra.

Tačiau mes radome kitą išeitį.

Bendradarbiaudami su partneriais iš Miuncheno technikos ir Beiruto Amerikos universitetų ištyrėme tiesių srieginių strypų naudojimą standžiose jungtyse.

Šlyjamieji tvirtinimai

 

Šlyjamieji tvirtinimai dažniausiai naudojami norint atnaujinti ir sutvirtinti senas konstrukcijas ir tiltus.

„Hilti“ rado naują ir lengvesnį būdą taikyti šlyjamuosius tvirtinimus apsaugai nuo sijų pleišėjimo, tvirtinant inkarus tik iš apatinės plokštės pusės. Tai atlikti galite naudodami „Hilti“ įtempiamuosius inkarus HZA-P, kurie yra tvirtinami skylėse, nuožulniai išgręžtose link stulpo, naudojant „Hilti“ skiedinius.

Šis būdas yra daug lengvesnis nei tradicinis vėliau įrengiamų šlyjamųjų tvirtinimų apsaugojimas nuo sijų pleišėjimo. Taikant tradicinį metodą tuo pat metu veikiamas plokštės viršus ir apačia, gręžiant skyles pro plokštę. Tai atlikti gali būti sudėtinga, nes reikia nuimti plokštės dangą, o plokštės viršus dažniausiai nėra pasiekiamas darbui.

Eurocode 2 sprendimas

„Hilti“ projektavimo sprendimas

Betono perdanga

 

„Hilti“ sukūrė unikalius šlyjamuosius frikcinius sprendimus, skirtus tiltų dangoms.

Norint sutvirtinti arba suremontuoti konstrukciją ant esamo betono dažnai yra liejamas naujas betono sluoksnis. Tokiuose projektuose labai svarbu paskirstyti vidinius įtempius sukabintoje naujo ir seno betono dalyje.

Mes sukūrėme projektavimo metodą, leidžiantį veiksmingai paskirstyti tokių statinių šlyjamuosius elementus, atsižvelgiant į vientisumą, frikciją, šlyties tvirtinimo atsparumą sukabintoje dalyje. Šio metodo privalumai:

  • Paprastas ir patikimas taikymas įvairiais atvejais;
  • Užtikrintas įbetonuojamų konstrukcinių komponentų funkcionavimas;
  • Šlyjamoji galia yra patikimai paskirstoma net suskilus sukabintai daliai;
  • Platus pritaikymas;
  • Mažesni inkaravimo ilgio reikalavimai.

Eurocode 2 sprendimas

Hilti projektēšanas risinājums

„HILTI“ CHEMINIAI INKARAI ĮDĖTINEI ARMATŪRAI

Dalintis